1 000 000 zł brutto, 6 miast i co najmniej 9 beneficjentów

Za nami rekordowy Poland Business Run 2015 – największy charytatywny bieg sztafetowy w Polsce!

W tegorocznej edycji Poland Business Run pobiegło prawie 15 000 osób z 1031 firm. W inicjatywę zaangażowało się 6 miast: Kraków, Warszawa, Poznań, Łódź, Katowice i Wrocław. W każdym z nich pięcioosobowe sztafety pokonały dystans 5 x 3,8 km.

Dzięki biegowi udało się zgromadzić rekordowo dużą kwotę 1 000 000 złotych brutto. Już wiadomo, że zebrane środki pozwolą na zakup protez dla co najmniej 9 Beneficjentów: Piotra, Łukasza, Ani, Kacpra, Marka, Marcina, Patryka, Karola i Adama – podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Wkrótce Fundacja wybierze kolejne osoby, którym pomoże spełnić marzenia o powrocie do samodzielności.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa również dlatego, że po raz pierwszy biegacze stanęli na starcie z tymi, dla których biegną. W wyjątkowej, jedynej w swoim rodzaju drużynie Jasiek Mela Team pobiegły osoby po amputacjach, w tym tegoroczna beneficjentka biegu Ania Drobna. Obok niej wystartowali także: Piotr Sajdak, Sławomir Szczupacki (na specjalnej protezie biegowej), Kasia Pietrzyk i Wioleta Jednaka.

- Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim organizatorom i uczestnikom biegu – powiedziała Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. – Dzięki Wam pobiliśmy w tym roku absolutny rekord! W skali 6 biegnących miast udało nam się zgromadzić 1 000 000 zł brutto! To kwota, dzięki której nowoczesne protezy otrzymają: Piotrek, Łukasz i Ania, a także beneficjenci z Warszawy, Poznania, Katowic, Łodzi, Wrocławia i kolejni podopieczni naszej Fundacji, których niebawem wybierzemy. Cztery lata temu kiedy wymyślaliśmy ten projekt marzyliśmy, by historia zatoczyła koło, a te osoby, którym pomagamy mogły stanąć na linii startu. Nasze marzenie spełniło się w tym roku w Krakowie. To niezwykłe emocje. – dodała Agnieszka Pleti.

Inicjatywa została wsparta nie tylko przez środowisko biznesowe. W promocję wydarzenia aktywnie włączyli się jego ambasadorzy: Katarzyna Bujakiewicz, Joanna Jabłczyńska, Beata Sadowska, Ewa Chodakowska, Tomasz Lis, Przemysław Babiarz, Rafał Sonik, Andrzej Supron czy Michał Pol. Mnóstwo gwiazd dołączyło również na starcie w poszczególnych miastach Polski.

Najszybsza w kraju drużyna JZP Kancelaria Adwokacka z Katowic pokonała dystans 19 km w czasie 54 min 56 sekund. Jednak to nie najlepszy czas jest w Poland Business  najważniejszy. Dzięki zaangażowaniu drużyn w akcję Pomagam Bardziej udało się zgromadzić pokaźne sumy na protezy dla podopiecznych fundacji. W tej kategorii liderami w skali kraju okazała się drużyna Goldman Sachs, która zebrała w sumie kwotę 56 047,06 zł brutto. Zwycięzcom w charytatywnej kategorii wręczono na scenie Żółte Koszulki Lidera zaprojektowane specjalnie na tę okazję przez Gosię Baczyńską. Pieniądze w Pomagam Bardziej będą wpłacać można przez cały rok. Kolejny finał Poland Business Run zaplanowany jest na 4. września 2016 roku.

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który co roku rozpoczyna się jednocześnie w różnych miastach Polski. Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji. W 2015 roku w jego ramach odbyły się: Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run, Łódź Business Run, Wrocław Business Run i Warszawa Business Run. Łącznie wzięło w nich udział blisko 15 000 osób, zebrano niemal 1 000 000,00 zł brutto, dzięki którym możliwa będzie pomoc co najmniej 9 podopiecznym Fundacji. Do tej pory, w ciągu 3 edycji Poland Business Run pomógł w sumie 27. osobom kupując 35 protez. Przyłącz się! Dwie nogi wystarczą, by pomóc.

www.polandbusinessrun.pl

Organizatorzy i sponsorzy główni Poland Business Run: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty

Kraków: UBS, Luxoft, Radisson Blu Hotel Kraków, Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Euroclear, Epam

Poznań: Century Link Technology Solutions, Franklin Templeton Investments, Man Accounting Center, Miasto Poznań, Volkswagen Group Polska, Uniwersytet Ekonomiczny, Mars Financial Services

Katowice: Miasto Katowice, Capgemini Polska Sp. z o.o., Kroll Ontrack

Łódź: Infosys, Lean Passion, Miasto Łódź

Warszawa: Accenture, BNP Paribas Securities Services, Goldman Sachs, HAYS, HP, Marriott Warsaw, MSL GROUP, White Star Real Estate, Miasto Warszawa, Backer & McKenzie, Allegro, CBRE, WTT, The Park Warsaw, PGE, Warszawscy Dealerzy Volkswagen, BeBio.pl

Wrocław – sponsorzy główni: BNY Mellon, Luxoft, Toyota Centrum Wrocław, UBS

Partnerzy strategiczni: ABSL, ARAW, eCloud24, Gosia Baczyńska, PromoAgency, Axonaris, Chajec, Don-Siemion & Żyto

Partnerzy medialni: Rzeczpospolita, Eurobuild CEE, Harvard Business Review, Poland Today, BeActiv,  Czas na Bieganie, MICE Poland, Bieganie, Facility Manager, Outsourcing Portal, Outsourcing & More, Brief, Przegląd Sportowy, RMF FM, Tak dla zdrowia, Warsaw Business Journal, Lounge

Partner medyczny: Medicover

Partner do spraw zabezpieczenia: Grupa DSF


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.