42 do szczęścia znowu w akcji!

Pamiętacie wesołą ekipę 42 do szczęścia? Projekt powstał w zeszłym roku, by pomóc Joannie Chałupie. Po kilku miesiącach przygotowań 42 osoby bohatersko przebiegły Cracovia Maraton (http://42doszczescia.pl/poprzednia-edycja/). W tym roku pragną powtórzyć sukces – dla Mariusza.

We wrześniu 2013 r. Mariusz rozpoczął nową pracę. Niestety, już pierwszego dnia wydarzył się nieszczęśliwy wypadek. Na nogi Mariusza spadły trzy betonowe płyty. Każda z nich o wadze 1,5 tony. Mimo natychmiastowej pierwszej pomocy udzielonej przez kolegów z pracy oraz sprawnej pomocy medycznej, prawej nogi nie udało się uratować. Musiała zostać amputowana w obrębie uda. Na domiar złego ucierpiała również lewa stopa – Mariuszowi amputowano trzy palce. Nasz kolega jest cały czas poddawany rehabilitacji. Nauka chodu na protezie będzie możliwa dopiero po wyleczeniu tej nogi.

Cracovia Maraton już 18 maja! A my już dziś w imieniu Mariusza i swoim ogromnie dziękujemy wspaniałej ekipie 42 do szczęścia za ich wyjątkowe zaangażowanie i zachęcamy wszystkich do wspierania akcji pod tym linkiem: http://42doszczescia.pl/wspieram-akcje


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.