Ania Bajerska na planie filmu Mika

2 kwietnia 2010 r. nasza podopieczna, Ania Bajerska z Nowego Sącza, wzięła udział w zdjęciach do krótkometrażowego filmu pt. Mika. Zobaczcie filmik z planu zdjęciowego!

Historia udziału Ani w zdjęciach do filmu zaczęła się jakiś czas temu, kiedy reżyserka filmu, Asia Wilczewska, zadzwoniła do naszej Fundacji z prośbą następującą: kręcę film, którego bohaterka, tytułowa Mika, jest osobą niepełnosprawną, po amputacji nogi i poszukuję dublerki do sceny, kiedy bohaterka zakłada protezę. Propozycję roli przyjęła nasza podopieczna – Ania :)

Zobaczcie jak było na planie!

Film Joanny Wilczewskiej realizowany jest w ramach Programu Debiut 30 Minut. Program jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, TVP Kultura oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Jego celem jest wspieranie debiutujących reżyserów. Filmy z programu pokazywane są na festiwalach, w TVP Kultura oraz wychodzą w pakietach DVD dostępnych w salonach EMPIK.

„Mika” jest opowieścią o poszukiwaniu miłości, o losie, przypadku, i wierze we własną moc sprawczą. Premiera filmu w jesieni br.

fot. Weronika Gurdek

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.