Beneficjenci Poland Business Run

Weekend za pasem, a dla nas oznacza to tylko jedno – Business Run! Business Run w 3 miastach: Krakowie, Poznaniu i Katowicach. Wczoraj pisaliśmy o tym, komu zawdzięczamy możliwość organizacji tych niezwykłych imprez; dzisiaj pragniemy przypomnieć, dla kogo organizatorzy, sponsorzy, uczestnicy, wolontariusze i wszystkie inne osoby zaangażowane w przygotowanie i przebieg wydarzeń najbliższego weekendu – działają. Z przyjemnością przedstawiamy beneficjentów biegów w poszczególnych miastach:

Krakow Business Run odbywa się dla Agnieszki. 

Agnieszka ma 25 lat, pochodzi z Podlasia ale mieszka w Krakowie. Urodziła się bez nóg. Mimo to jest bardzo aktywną osobą – lubi sport, gra w koszykówkę na wózku, jeździ na hand-bike’u i posiada patent żeglarski. Jest młoda, energiczna i nie lubi nudy. Niestety jej stare, ciężkie protezy są już zupełnie zużyte i za małe. Wózek inwalidzki jest raczej więzieniem niż pomocą i każde wyjście z domu jest dla niej dużym problemem. Agnieszka nie lubi się poddawać i wierzy, że może być inspiracją dla osób w podobnej sytuacji. Chce im udowodnić, że niepełnosprawność nie przekreśla reszty życia. Jednak teraz to właśnie ona potrzebuje pomocy.

Nadrzędnym celem imprezy w Poznaniu jest pomoc Tomaszowi i Robertowi.

Pan Tomasz ma 37 lat, mieszka w Swarzędzu. Nogę stracił w wypadku samochodowym w 2002 roku. Wszystkie jego plany legły w gruzach. Kiedy jednak stanął pierwszy raz po wypadku na nogi w tymczasowej protezie, postanowił wziąć się w garść. Do tej pory panu Tomaszowi służyła proteza sfinansowana z przyznanego odszkodowania, jednak w związku z długością użytkowania i intensywnym trybem życia, proteza zużyła się. Pan Tomasz, przy skromnych dochodach i rodzinie (2 dzieci), nie jest w stanie zebrać pieniędzy na zakup nowej protezy, koniecznej by kontynuować pracę i aktywnie żyć. Teraz to właśnie on potrzebuje pomocy.

Robert, 40 lat, mieszka w Grabowie. Od prawie 30 lat choruje na cukrzycę. W wyniku zapalenia kości amputowano mu lewą nogę. Robert porusza się dzięki protezie. Niestety ta, którą ma, jest źle dopasowana i powoduje ból w czasie chodzenia. Po biegu zadbamy o to, aby jego proteza była ponownie odpowiednio dopasowana i umożliwiła komfortowe poruszanie się.

Również Katowice pomogą aż dwóm osobom: Monice i Łukaszowi.

Monika to siedemnastoletnia dziewczyna z Rudy Śląskiej, która straciła lewą stopę w wypadku kolejowym. Dziewczyna uczy się w liceum, ze względu na trwające leczenie lekcje odbywają się w domu. Monika potrzebuje protezy estetycznej, która uzupełni część stopy i dodatkowo będzie stabilizować staw skokowy.

Łukasz z Częstochowy ma 32 lata i marzy o znalezieniu pracy i usamodzielnieniu się. Uwielbia jeździć samochodem dlatego marzy o pracy kierowcy. Mężczyzna stracił nogę w wypadku kolejowym. Wsiadając do pociągu wpadł pod niego. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego lewej stopy. Przed wypadkiem Łukasz często grał w siatkówkę i piłkę nożną. Proteza, której używał do tej pory nie pozwalała mu na to. Teraz proteza jest już praktycznie nie do użytku. Pan Łukasz sam próbuje ją naprawiać, ale bez skutku. Chodzenie w niej sprawia mu ból i utrudnia wykonywanie podstawowych czynności. Jednak największym marzeniem młodego mężczyzny to chodzenie bez bólu i utykania.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.