Budują Przystań w Radomiu

Stowarzyszenie Budujemy Przystań w Radomiu zajmuje się pomocą i wspieraniem dzieci niepełnosprawnych oraz ich rodzin. Głównym celem „Budujących Przystań” jest działanie na rzecz wyrównywania szans dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych, a przede wszystkim zapewnienie wielopłaszczyznowych form edukacji i rehabilitacji prowadzącej ich do pełnej aktywności życiowej, zawodowej i społecznej. Organizacja prowadzi Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych.

Niedawno w szkole została zorganizowana ciekawa sesja zdjęciowa przedstawiająca uczniów oraz ich marzenia. Zdjęcia zostały pokazane w Radomiu pod nazwą Wystawa Marzeń. Obecnie wystawę można obejrzeć w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu przy ul. Kościuszki 5a.

Jest pewna wspólna nić łącząca wszystkich: tych dużych i małych, zdrowych i walczących o każdy dzień życia. Takim miejscem, gdzie spotykamy się wspólnie jest Świat Marzeń. Z pomocą Stowarzyszenia Budujemy Przystań w Radomiu – dzieci, z których większość nie porusza się samodzielnie i porozumiewa się za pomocą komunikacji alternatywnej, mogły przez chwilę przenieść się w świat ze swojej wyobraźni. Wystawa jest sygnałem wypuszczonym w świat. „Na pierwszy rzut oka nie widać, co kocham” – to tytuł wystawy i powód do refleksji.

Gorąco wspieramy tak piękną inicjatywę lokalnej organizacji. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Radomia do odwiedzenia wystawy i zapoznania się z innymi działaniami Stowarzyszenia Budujemy Przystań opisanymi na stronie internetowej www.budujemyprzystan.org i ogłaszanymi na Facebooku: https://www.facebook.com/BudujemyPrzystan


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.