Centrum Ogólnopolskiego Programu Protezowania

Ogólnopolski Program Protezowania rozpoczyna realizację projektu Centrum Ogólnopolskiego Programu Protezowania, w ramach którego będziemy organizować kursy psychotraumatologii!

Na początek zapraszamy Państwa na konferencję otwierającą projekt, która odbędzie się 16 listopada 2012 siedzibie Uczelni Heleny Chodkowskiej w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 200). Udział w konferencji jest bezpłatny. Chętnych prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres szkolenia@pozahoryzonty.org.

Podczas konferencji Jasiek Mela i Agnieszka Pleti opowiedzą o założeniach i wdrażaniu Ogólnopolskiego Programu Protezowania, zaś eksperci przybliżą kwestie pomocy psychologicznej dla osób przed i po zabiegach amputacyjnych oraz protezowania w obrębie kończyn dolnych i górnych. Niebawem przedstawimy dokładną agendę konferencji. Śledźcie stronę copoamputacji.org!

Konferencja poprzedza cykl szkoleń na poziomie podstawowym, przygotowującym do podejmowania interwencji wobec osób, które doświadczyły urazu psychicznego, szczególnie związanego z amputacją, będącą skutkiem katastrofy, wypadku lub choroby. Wiedza ta jest przydatna w pracy pedagogicznej, pomocy medycznej i paramedycznej.

Szkolenie rozpocznie się w ostatni weekend listopada i będzie się składać z 5 spotkań po 18 godzin szkoleniowych. Zajęcia obywać się będą w soboty i niedziele raz w miesiącu. Prowadzone będą w oparciu o aktywne metody nauczania, m.in. o zajęcia warsztatowe, pracę w grupach, psychodramę, pokazy filmowe i multimedialne.

Wszystkie miejsca na najbliższym szkoleniu są już zajęte przez osoby, które zgłosiły się do nas indywidualnie oraz przez portal ngo.pl. Tym goręcej zachęcamy do udziału w bezpłatnej konferencji Otwierającej Centrum Ogólnopolskiego Programu Protezowania, podczas której również będzie okazja zdobyć podstawową wiedzę z zakresu psychotraumatologii.

Dokładamy wszelkich starań, by w ramach Centrum Ogólnopolskiego Programu Protezowania w przyszłym roku odbyły się kolejne edycje szkoleń na poziomie podstawowym oraz na wyższych poziomach zaawansowania. Na stronie copoamputacji.org będziemy na bieżąco informować o postępach.

Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2012. Organizatorem kursu jest Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty. Partnerem merytorycznym – Wydział Psychologii Wyższej Szkoły Biznesu.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.