Charytatywnie na stoku

21 marca na stoku Ośrodka Narciarsko-Rekreacyjnego Harenda w Zakopanem odbyły się 2. Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Fundacji Poza Horyzonty. Cały zysk z Mistrzostw Fundacja przeznaczy na zakup protez nóg dla Marcina Statucha.

Pomimo tego, że zawody odbywały się pierwszego dnia wiosny, aura w Zakopanem była jak najbardziej zimowa. Od wczesnych godzin porannych do biura organizacyjnego mistrzostw zgłaszały się osoby, zarówno dzieci jak i dorośli. Niejednokrotnie wpłacana przez zawodników kwota wpisowego była większa niż regulaminowa, bo jak podkreślali, tego dnia najważniejszy był cel. Podczas 2. Mistrzostw Fundacja Poza Horyzonty zbierała pieniądze na zakup protez dla Marcina, który w wyniku porażenia prądem w zeszłym roku stracił obie nogi. O tym, że dzięki protezom można normalnie funkcjonować i realizować marzenia mówił otwierając zawody Jan Mela, prezes Fundacji. Jednocześnie podziękował wszystkim uczestnikom i zebranym za to, że pokazali otwarte serca. O oprawę muzyczną zadbał Zespół The Crabs, który zagrał mini koncert na otwarcie i zakończenie imprezy.

Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych do 13 roku życia, 14-18 lat oraz dorośli. Osobno klasyfikowano zawodników i zawodniczki.

W kategorii I wśród dziewczyn zwyciężyła Stefania Mitan, z kolei wśród chłopcówJasiek Józkowy. W kategorii II pierwsze miejsce zajęli odpowiednio Alexandra Mitan iMaciej Berbeka. Z kolei w III grupie najlepsi okazali się Anna Ustupska i Maciej Zieliński.

- Dziękuję wszystkim osobom, instytucjom i firmom zaangażowanym w organizację tej charytatywnej imprezy - powiedziała Agnieszka Pleti, dyrektor Fundacji. - Dzięki ich wsparciu mogliśmy przeprowadzić zawody, a przede wszystkim pokazać Marcinowi, że jesteśmy z nim, że go wspieramy. On z kolei zaprezentował wyjątkową i niesamowitą determinację do tego, aby normalnie funkcjonować. Dopiero od stycznia porusza się dzięki tymczasowym protezom. Kiedy powiedział, że sam przyjedzie autobusem z Sandomierza byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Marcin jest jedną z 15 osób, które w tym momencie Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty objęła swoją opieką. Naszym celem jest wsparcie osób, które w wyniku wypadków straciły kończyny. Świadczymy dla nich pomoc psychologiczną, prawną, jak również staramy się pomagać im finansowo.

Wyniki medalowe 2010


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.