Co działo się w Bydgoszczy???

W dniach 16-18 kwietnia 2011 r. braliśmy udział w warsztatach dotyczących niepełnosprawności fizycznej „Dotknijmy różnorodności”, organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland. Posłuchajcie o tym jak było!

16 kwietnia po krótkim przeszkoleniu studenci wyruszyli w podróż po mieście na wózkach inwalidzkich i wykonywali różne zadania. Sonia Łazarz pojechała autobusem do marketu i zrobiła w nim zakupy. Studentka trzeciego roku wydziału lekarskiego od początku miała ogromne problemy. - Pierwszy raz jak wpadłam w dziurę, nie wiedziałam co zrobić. Prawdę mówiąc myślałam, że się wywrócę - opowiadała. Normalne czynności wykonywane na codzień z perspektywy wózka okazały się być bardzo kłopotliwe.

Następnie wszyscy uczestniczyliśmy w warsztatach, które mają na celu zwiększenie wiedzy o badaniu osób niepełnosprawnych. Na wykłady  przybyło ponad 100 słuchaczy!

Jak wcześniej wam pisaliśmy jednym z gości był Jasiek, który opowiedział, jak trudno mu było poradzić sobie z niepełnosprawnością po wypadku.

Następnego dnia kwestowaliśmy dla Marcina. I uwaga! Udało się nam zebrać wcale okrągłą sumkę! Dla Marcina mamy kolejne 5 542,22 zł.

W imieniu Marcina Statucha oraz Zarządu Fundacji Poza Horyzonty chcemy najserdeczniej podziękować wszystkim zaangażowanym w zbiórkę wolontariuszom! Bez Was nic by się nie udało! Dziękujemy również wszystkim Darczyńcom, mieszkańcom Bydgoszczy – dzięki Państwu Marcin jest o kolejny duży krok bliżej profesjonalnych protez nóg!

fot. Weronika Gurdek

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.