Co w Łodzi? W Łodzi „nasi” prężnie działają!

Oddział naszej fundacji w Łodzi liczy tylko dwie osoby, ale za to jakie?! A takie, które potrafią wszystko załatwić i podołać każdemu wyzwaniu! Poczytajcie trochę o naszych dzielnych dziewczynach z Łodzi i ich dokonaniach!

W ramach akcji 1% Sylwia i Agata zostawiały ulotki fundacyjne w sklepach turystycznych, księgarniach, perfumeriach, sklepach okulistycznych, niektórych biurach podróży, sklepach odzieżowych, restauracjach i pizzeriach. Dziewczyny wykazały się także pomysłowością wkładając ulotki za wycieraczki co lepszych samochodów. Wrzucałyśmy również do skrzynek pocztowych naszych sąsiadów z bloków - wspominają.

Agata i Sylwia uczestniczą czynnie w zbiórce zakrętek. Mają już aż dziewięć stałych miejsc zbiórki – m. in. wydziały uniwersyteckie, kawiarnie, szkoły, licea, a nawet sąd! I to nie koniec, bo dziewczyny kombinują, kogo można by jeszcze zaangażować w akcję.Ponadto w związku ze zbliżającymi się Juwenaliami planują zorganizować zbiórkę puszek, bo kg puszek to 4,30, więc tona to aż 4300zł! Czadowo nie?

To nie wszystko. Dziewczyny naszego łódzkiego oddziału mają także kilka projektów:

Projekt rowerowy – Sylwia i Agaty nawiązały kontakt z Bartkiem Michalakiem(przyjacielem naszej fundacji) oraz z Wojtkiem Hurkaczem, pasjonatem roweru z Warszawy. Chcą organizować cykliczne wyprawy rowerowe dla Bartka i innych niepełnosprawnych z Łodzi i nie tylko. Rower trójkołowy dla Bartka mają już załatwiony. Już niedługo będą także miały dostęp do roweru napędzanego rękoma dla kolegi Bartka poruszającego się na wózku.

Celem tych wypraw jest zaktywizowanie osób niepełnosprawnych, a także integracja różnych środowisk młodzieżowych.

O projekcie wspinaczkowym – Sylwia: Zaczynając od współpracy z Bartkiem chcemy nawiązać kontakt ze ścianką wspinaczkową STRATOSFERA w Łodzi i w przyszłości stworzyć integracyjną sekcję wspinaczkową pod szyldem fundacji. Póki co będziemy systematycznie uczęszczać na zajęcia wspinaczkowe z Bartkiem.

Łódź Maraton, Biegam Pomagam – podczas łódzkiego maratonu odbędzie się zbiórka nakrętek. Ponadto przygotowujemy ofertę dla biegaczy mającą na celu zebranie funduszy na wyprawę w „Beskid Niski 2011 Survival Expedition”. Zawodnicy wybierają organizację charytatywną dla której „wybiegają” pieniądze na wybrany cel -o kolejnym planie mówi Agata

Dziewczyny chcą także by wizytówki fundacyjne, papier do drukarek, wszelkie plakaty, ulotki 1%, koperty były drukowane na papierze pochodzącym ekologicznych upraw lub z przetworzonej makulatury. Dlatego też próbują nawiązać kontakt z firmą, która zajmuje się ekopapierem.

Agata i Sylwia działają prężnie, odważnie i szybko. Super, nie? A może chcecie dołączyć do ich zespołu? Zapraszamy, ręce i nogi do pomocy zawsze potrzebne!

Poniżej kilka zdjęć z projektu rowerowego!

 


 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.