Czy Jasiek wyemigruje na Islandię?

Spokojnie, spokojnie, to tylko parafraza tytułu wywiadu jaki niedawno ukazał się w dziale edukacja na gazeta.pl. A dlaczego właściwie ktoś nam znowu wywiaduje Jaśka? Otóż Jasiek Mela został ambasadorem nowej inicjatywy Komisji Europejskiej – Youth on the move.

W wywiadzie Jasiek opowiada pokrótce o swoich licznych migracjach i zmianach studiów. Zdradza także jakie korzyści niosą ze sobą częste przeprowadzki i dlaczego chciałby wyjechać na „Erasmusa na Islandię”. Nie, nie drodzy, nie zrelacjonujemy wam całego wywiadu, gdyż sami powinniście go przeczytać. Ba! Nawet musicie :) Poniżej link do wywiadu.

gazeta.pl – Jan Mela wyemigruje na Islandię?

A czym właściwie jest inicjatywa, o której pisaliśmy na początku? Z angielskiego możemy przetłumaczyć ją jako „Mobilna młodzież” Głównym jej celem jest lepsza koordynacja polityki młodzieżowej i ułatwianie młodym Europejczykom wyjazdów zagranicznych do pracy czy na studia jak pisze gazeta.pl W Polsce ambasadorami inicjatywy „Youth on the move” zostali Marta Sziłajtis-Obiegło i właśnie nasz Jack.

Dla tych co chcieliby z niej skorzystać, lub więcej dowiedzieć się na ten temat link:

Unia promuje migracje młodych ludzi


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.