Dla Sonii nie ma przeszkód nie do pokonania

Pisze bloga i reportaże, interesuje się modą a gotowanie to jej pasja.  Aż trudno uwierzyć , że Sonia Kicińska ma siedemnaście lat i ciężką chorobę za sobą. W wyniku raka kości dziewczyna  straciła nogę. Ale dla niej nie ma przeszkód.

Sonia chodzi do  drugiej klasy liceum.  Od roku prowadzi bloga modowo-kulinarnego, któremu poświęca każdą wolna chwilę. Moda i gotowanie to jej pasje.  Ale to nie jedyne zainteresowania młodej kobiety. Sonia redaguje także szkolną  gazetkę i pisze reportaże. Podejmuje bardzo dojrzałe tematy dotyczące pracy dzieci z autyzmem, z zespołem Downa.  Zbiera też materiały  do tekstu o fenomenie dużych miast. – Nie boję się trudnych tematów. Lubię wyzwania. Dobieram sobie takich rozmówców, od których mogę się czegoś nauczyć  – mówi dziewczyna i dodaje, że uwielbia poznawać ciekawych ludzi dlatego marzy o byciu dziennikarką.

Dziewczyna w wieku 8 lat zachorowała na nowotwór złośliwy prawej kości udowej. Lekarze rozpoczęli walkę o jej nogę. Sonia przeszła ponad 20  chemioterapii. Wszczepiono jej endoprotezę, niestety nie przyjęła się. Ostatnią szansą na wyleczenie okazała się amputacja. Potem Sonia przeszła długą i bolesna rehabilitację.  – Proteza, którą córka nosiła przez ostatnie 4 lata już nie była w stanie spełniać swojej roli. Noga blokowała się w stawie uniemożliwiając  Sonii chodzenie. Teraz dziewczyna może swobodnie się poruszać – opowiada mama młodej kobiety.

Licealistka postrzega świat zupełnie inaczej niż jej rówieśnicy – Przez chorobę straciłam bardzo dużo czasu. Teraz szkoda mi go teraz przeznaczać na imprezy. Wolę angażować się w prowadzenie bloga lub wolontariat. A jak już mam wolna chwilę lubię kameralne spotkania ze znajomymi – przekonuje dziewczyna  i od razu dodaje, że choroba spowodowała szybsze dojrzewanie u niej.

Sonia bardzo chce studiować w Poznaniu  i rozwijać swojego bloga. I choć sama przyznaje, że doba jest dla niej za krótka, podejmuje kolejne wyzwania żeby nie tracić czasu!


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.