Ogólnopolski Program Protezowania

Radość z życia i pasja to jedno, ale trudno walczyć o swoje marzenia, gdy nie możemy samemu wstać z łóżka. Czasem potrzebne jest narzędzie, by móc żyć normalnie. Gdy psuje się samochód, łatwo znaleźć katalog z zamiennymi częściami. Ale gdy „psuje się” ręka czy noga, nie jest z tym tak łatwo…

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ile może kosztować dobra proteza, umożliwiająca normalne życie. To może być kilka, kilkanaście, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Niewyobrażalnie wielkie sumy, które zazwyczaj przerastają możliwości osoby w potrzebie, nawet z pomocą rodziny. A przecież proteza to nie sprzęt na wieki, to narzędzie, które podobnie jak samochód, wymaga co jakiś czas wymiany. Choć ceny ma porównywalne nawet do drogiego samochodu, nie jest luksusem, lecz substytutem zdrowia, czymś, co nie umożliwia latania w kosmos, lecz w miarę normalne życie.

Szansę na normalność powinien mieć każdy człowiek. I choć życie nie jest sprawiedliwe, to warto dokładać swoich starań, by pomóc tym, którzy mają gorszy start. Dlatego Fundacja Poza Horyzonty stworzyła Ogólnopolski Program Protezowania.

Chcielibyśmy, aby w przyszłości głównym założeniem OPP było umożliwienie każdej osobie po amputacji, która się zgłosi do Fundacji, dofinansowania kosztów zakupu protezy. To wymaga oczywiście ogromnych nakładów finansowych, ale wierzymy, że wszystko da się osiągnąć.

Obecnie Fundacja Poza Horyzonty świadczy pomoc finansową poprzez 1% podatku, zbiórki, aukcje charytatywne lub inne wydarzenia organizowane na rzecz naszych podopiecznych.

Zdrowie to coś, co większość ludzi dostaje od urodzenia, jednak nie każdy ma tyle szczęścia. Jak to jest obserwować świat z perspektywy osoby chorej czy niepełnosprawnej? Jak to jest czuć się przez to kimś gorszym? Czuć, że życie nas omija? Beznadziejnie. Dlatego pomyślmy o tych, którzy nie mają nadziei, a my, naszą drobną pomocą, możemy dać im jakiś promyczek.

Jasiek Mela

Fundacja Poza Horyzonty poszukuje partnerów finansowych, aby móc w sposób systematyczny realizować Ogólnopolski Program Protezowania. Zainteresowanych prosimy o kontakt z fundraiserem: Grzegorz Ludwin, e-mail: g.ludwin@pozahoryzonty.org tel: 511-614-144

Opracowanie serwisu int. dot. OPP oraz forum
zostało sfinansowane z dotacji State Steet Foundation.

State Street Foundation

 

Dodaj komentarz