Pomoc psychologiczna dla niepełnosprawnych

Niepełnosprawność stwarza konkretne, fizyczne utrudnienia w życiu: potrzeba protezy, wózka, żeby się przemieszczać, potrzeba „oprzyrządowania”, jak mówi Piotr Pawłowski ze stowarzyszenia „Integracja”, żeby móc swobodnie poruszać się w otoczeniu. Ale potem może okazać się, że z najlepszym nawet „oprzyrządowaniem” siedzi się w domu, oglądając TV i śniąc tylko o ciekawym, satysfakcjonującym życiu. Dlaczego? Co przeszkadza nam podejmować wyzwania, mierzyć się ze światem, wychodzić ku ludziom?

Nasze wewnętrzne bariery – brak wiary, nadziei, czasem brak umiejętności porozumiewania się z ludźmi. Negatywne przekonania, lęki, wstyd… Czasem brak wsparcia. Z drugiej strony – jak, będąc rodzicem, poradzić sobie z utratą nadziei związanych z przyszłością dziecka, z lękiem o to, jak sobie poradzi. Niejeden rodzic zastanawia się w takich chwilach: jak wspierać dodając, a nie odbierając siły?

Czasem bardzo trudno poradzić sobie z takimi problemami. Dlatego pomagamy wszystkim tym, którzy mają przed sobą trudną drogę do zaakceptowania siebie, odnalezienia w życiu powodów do radości. Bywa tak, że zwykła rozmowa daje niezwykłe efekty. A jako, że mamy w swoim gronie doświadczonych ludzi, świadczymy pomoc psychologiczną.

Wiceprezes Fundacji Poza Horyzonty, Ula Mela, psycholog z zawodu, lecz przede wszystkim psycholog życiowy, jest do Waszej dyspozycji.

Możliwość komentowania jest wyłączona.