Pomogliśmy

2013

Norbert Buba, 35 lat. Jest mieszkańcem Jędrzejowa w województwie świętokrzyskim. Pan Norbert samotnie wychowuje 8-letnią córeczkę. Do 2005 roku był komandosem, kiedy to uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego amputowano mu powyżej kolana prawą nogę, a lewa noga została poważnie uszkodzona i jej rehabilitacja trwa do tej pory. Proteza, którą obecnie posiada nie jest zdaniem rehabilitantów odpowiednia do możliwości chodzenia, jakie osiągnął po rehabilitacji. Nawet wejście po kilku schodkach staje się problemem, a przecież największym marzeniem Pana Norberta jest czynne uczestnictwo w życiu swojego dziecka. Nowa proteza pozwala Panu Norbertowi spełnić je i wziąć córkę za rękę, by wspólnie pójść z nią na spacer. Koszt nowej protezy wynosi 59 000 zł. W marcu 2013r. dofinansowaliśmy Panu Norbertowi protezę nogi. Wysokość dofinansowania to 21 542,44 PLN.

Ewelina Szymańska ma 39 lat, pochodzi z Jarocina w województwie wielkopolskim. W lipcu 2010 r. zdiagnozowano u niej nowotwór kości udowej prawej, a w sierpniu wycięto guza. Nowotwór okazał się być złośliwy, w związku z tym koniecznością była amputacja na wysokości uda, którą lekarze przeprowadzili we wrześniu tego samego roku. Od momentu wyjścia ze szpitala pani Ewelina poruszała się za pomocą protezy tymczasowej, która jest bardzo niewygodna oraz spowodowała lordozę i bóle nogi. Pani Ewelina, jako matka dwóch córeczek potrzebuje profesjonalnej protezy. Dzięki wsparciu rodziny i własnej aktywności uzbierała kwotę potrzebną na pierwszy etap protezowania i porusza się w leju tymczasowym. Aby sfinalizować protezowanie i móc aktywnie uczestniczyć w życiu córek, potrzebuje jednak wsparcia finansowego. W czerwcu i wrześniu 2013 r. dofinansowaliśmy protezę nogi, w wysokości 10 674, 69 PLN.

Jaś Szopa, ma trzy latka. Mieszka w Bełku w województwie śląskim. Urodził się jako wcześniak, w szpitalu doszło do zakażenia sepsą. W miejscu założenia tzw. wejścia centralnego doszło do zakażenia. W efekcie chłopiec został poddany amputacji lewego podudzia. Jaś będzie potrzebował wielu protez, aby mógł rozwijać się prawidło. Pierwszą protezę powinien dostać już w kwietniu. Poza tym pilnie potrzebna jest specjalistyczna rehabilitacja. W marcu 2013 r. sfinansowaliśmy zakup spacerowego wózka inwalidzkiego, który kosztował 12 500,00 PLN. Od stycznia do listopada 2013 r. sfinansowaliśmy Jasiowi leki i akcesoria ortopedyczne za łączną kwotę 2 315,68 PLN. A także rehabilitację, która kosztowała 7 994,25 PLN.

Dariusz Chmaj ma 36 lat. Mieszka w Brwinowie. Dariusz w 2012 r. zachorował na nowotwór. W wyniku choroby została mu amputowana prawa noga na poziomie uda. Dariusz jest osobą bardzo aktywną, pracuje, jest też szczęśliwym tatą dwóch córek – Gabrysi i Marysi. Koszt protezy to ponad 50 000,00 zł. W lutym i maju 2013 r. dofinansowaliśmy protezę uda. Kwota dofinansowania to 32 000,00 PLN,

Paweł Ciesielski, 44 lata, mieszka w Tarnowie. W październiku 2011 r. na skutek choroby Bürgera amputowano mu lewe udo. W listopadzie usunięto resztę szwów, rana zabliźnia się prawidłowo. Pan Paweł potrzebował protezy, by jak najszybciej wrócić do aktywnego życia. W kwietniu 2013 r. dofinansowaliśmy Panu Pawłowi protezę uda. Kwota dofinansowania to 9 089,82 PLN.

Jarosław Kosiński ma 29 lat. W 2000 r. w wyniku raka kości amputowano mu prawą nogę. Miał wtedy 16 lat i był osobą bardzo aktywną. Pewnego dnia, grając w piłkę, upadł uderzając się w prawą nogę i trafił do szpitala. Zanim jednak rozpoznano raka, było już za późno i pomimo wielkich starań lekarzy, długiego leczenia i wyczerpującej chemioterapii nogi nie dało się uratować. W 2011 r. wysłużona proteza, której używał kilkanaście lat złamała się. Pilnie potrzebował nowej protezy, aby wrócić do pracy, gdyż ma na utrzymaniu rodzinę. Wycena protezy: 40 000,00 PLN. W lutym 2013r. dofinansowaliśmy protezę uda, w wysokości 22 763,37 PLN.

Joanna Chałupa, 25 lat, mieszka w Stanisławicach w woj. małopolskim. W grudniu 2012 r. wpadła pod pociąg. W wyniku wypadku doszło do zmiażdżenia podudzia prawej nogi. Przeszła dwie operacje ratujące nogę, jednak nie powiodły się i podjęto decyzję o amputacji. W tym roku ukończyła studia magisterskie – turystykę międzynarodową. Przed wypadkiem Asia spędzała swoje wolne chwile na basenie i jeżdżąc na rowerze. Jej pasją była fotografia. Joasia jest bardzo pogodną osobą, marzy o protezie, która umożliwi jej powrót do aktywnego, samodzielnego życia i podjęcia pracy. W czerwcu i listopadzie 2013 r. sfinansowaliśmy protezę nogi Joasi, która kosztowała 39 042,05 PLN.

Jakub Bochniarz, 24 lata, mieszka w Warszawie. We wrześniu 2011 uległ wypadkowi motocyklowemu. W tym momencie toczy się postępowanie o odszkodowanie. Przez kilka dni był w stanie śpiączki farmakologicznej, przeszedł kilka operacji. Pomimo wielu prób nie udało się uratować nogi, przeprowadzono amputację na poziomie uda. Przed wypadkiem Jakub prowadził aktywny tryb życia, miał wiele pasji i lubił sport. Jego marzeniem była proteza, w której mógłby realizować swoje pasje sprzed wypadku. W marcu 2013 r. sfinansowaliśmy wymianę leja w protezie nogi Jakuba. Nowy lej kosztował 6 200,00 PLN.

Tomasz Nowicki, 37 lat, mieszka w Swarzędzu w województwie wielkopolskim. Pan Tomasz stracił nogę w wypadku samochodowym w 2002 roku. Wszystkie jego plany legły w gruzach, kiedy jednak stanął pierwszy raz po wypadku na nogi w tymczasowej protezie, postanowił wziąć się w garść. Do tej pory panu Tomaszowi służyła proteza sfinansowana z przyznanego odszkodowania, jednak w związku z długością użytkowania i intensywnym trybem życia, proteza zużyła się. Pan Tomasz, przy skromnych dochodach i rodzinie (2 dzieci), nie jest w stanie zebrać pieniędzy na zakup nowej protezy, koniecznej by kontynuować prace i aktywnie żyć. W listopadzie 2013 r. sfinansowaliśmy część protezy, lej, który kosztował 4 984,42 PLN.

Mateusz Wojciechowski, mieszka w małej miejscowości w woj. wielkopolskim. Jest po amputacji nogi. Od spotkania z Jaśkiem Melą zaczął regularną rehabilitację. W lutym 2013 r. sfinansowaliśmy zakup kosmetyków do pielęgnacji kikuta. Kosmetyki te kosztowały 504,00 PLN.

Barbara Mitruś, ma 51 lat, mieszka w Warszawie. W 1997 uległa wypadkowi w łazience, doznała oparzenia obu nóg w 15%. Mimo wielu operacji i starań, lewa stopa nie goiła się przez 14 lat. Około dwa razy do roku pani Barbara dostawała zapalenia żył, w listopadzie 2010 zachorowała na różę. Lekarze stwierdzili, że aby nie wdała się infekcja całego organizmu, należy dokonać amputacji, którą przeszła w czerwcu 2011. Pani Barbara na razie posiadała jedynie protezę tymczasową i chciała zebrać pieniądze na właściwą, dostosowaną do jej potrzeb i trybu życia protezę. Całkowity koszt protezy to 22 000,00 zł. W styczniu 2013 r. dofinansowaliśmy protezę uda. Koszt dofinansowania to 8 214,00 PLN.

Aneta Waszak, ma 35 lat. Mieszka w Kole, w województwie wielkopolskim. Pani Aneta od urodzenia choruje na przepuklinę kręgosłupa, ma niedowład kończyn dolnych. W wieku 16 lat przeszła skomplikowane operacje lewej stopy, dzięki czemu zaczęła chodzić o kulach. Niestety doszło do zapalenia i wykryto gronkowca w tejże stopie. Stan był tak poważny, że konieczna była amputacja. Żeby znów móc prowadzić aktywne życie, by po prostu móc chodzić, Pani Aneta potrzebuje protezy. W marcu 2013 r. zakupiliśmy część protezy, lej, który kosztował 5 300,00 PLN.

Wojciech Walczuk, mieszka w Warszawie. Od lat związany z mediami i rynkiem wydawniczym. Urodzony optymista, fotograf. Wielbiciel muzyki folkowej. W wyniku choroby ma amputowaną lewą nogę. Uwielbia podróże i ma nadzieję, że niepełnosprawność nie przekreśli jego pasji. Wycena protezy: 27 500,00 zł. W październiku 2013 r. sfinansowaliśmy zakup części protezy, leja protezowego, który kosztował 7 500,00 PLN.

Kamil Misztal pochodzi z Minkowic (woj. lubelskie), uczy się w III klasie technikum informatycznego. Problemy ze zdrowiem Kamila zaczęły się w dzieciństwie. Gdy miał 2 latka uległ poparzeniu kończyn dolnych oraz dłoni. W 2008 roku lekarze amputowali mu prawe podudzie. Czeka na operację kosmetyki kikuta. W związku z tym potrzebne są pieniądze na modyfikację protezy Kamila oraz rehabilitację. Kamil interesuje się sportem, trenuje siatkówkę na siedząco. Lubi słuchać polskiej muzyki rockowej, podróżować, zwiedzać, chodzić na koncerty i spędzać czas ze swoimi znajomymi. Jak sam mówi, mimo kłopotów ze zdrowiem „nie poddaję się i idę przez życie z uśmiechem na twarzy. Taki ze mnie trochę niepoprawny optymista :) ”. W kwietniu 2013 r. sfinansowaliśmy Kamilowi trzewiki ortopedyczne, ich koszt to 695,00 PLN. A w październiku 2012 r. protezę podudzia, która kosztowała 38 400,00 PLN.

Justyna Topa 30 lat, pochodzi z Brzezowej k/Dobczyc. Jej choroba rozpoczęła się w dzieciństwie. Na stopie prawej nogi pojawiła się wielka i trudno gojąca się rana, z której często występowały krwotoki. Rana nie goiła się przez kilka lat. W wieku 15 lat Justyna została poddana badaniom arteriograficznym, które wykazały rozległą przetokowatość w zakresie dolnej kończyny prawej oraz biodra i miednicy po stronie prawej. W 1996 r. lekarze zdecydowali się na amputację prawego podudzia. Niestety w związku z powikłaniami po operacji lekarze zmuszeni byli wykonać reamputację w okolicy uda. W marcu 2013 r. sfinansowaliśmy część protezy uda, która kosztowała 55 880,00 PLN.

Otylia Jaszczak ma 9 lat, pochodzi z Kowalewa w województwie mazowieckim. Dziewczynka urodziła się z wadą wrodzoną braku przedramienia kończyny górnej prawej. Rodzice Otylii zgłosili się do Fundacji w listopadzie 2011 r. Wówczas proteza, której używała Otylka była już za mała. Aby zdrowo się rozwijać dziewczynka potrzebowała protezy o odpowiedniej dla siebie wielkości. W lutym 2012 r. dofinansowaliśmy protezę dla Otylii w kwocie 3 015,00 zł.

Agnieszka Harasim ma 26 lat. Urodziła się bez nóg. Mimo to jest bardzo aktywną osobą – lubi sport, gra w koszykówkę na wózku, posiada patent żeglarski. Jest młoda, energiczna i nie lubi nudy. Jednak jej stare, ciężkie protezy są już zupełnie zużyte i za małe. Wózek inwalidzki jest raczej więzieniem niż pomocą i każde wyjście z domu jest dla niej dużym problemem. Agnieszka nie lubi się poddawać i wierzy, że może być inspiracją dla osób w podobnej sytuacji. Chce im udowodnić, że kalectwo nie przekreśla reszty życia. W październiku 2013 r. dofinansowaliśmy protezy nóg w kwocie 94 000,00 PLN.

Agnieszka Zielska w czerwcu 2013 r. dofinansowaliśmy protezę uda w kwocie 21 900,00 PLN.

Urszula Kosmal-Krauze ma 64 lata. Mieszka w Warszawie. W październiku 2012 r. Pani Urszuli amputowano prawą nogę. Powodem amputacji był brak krążenia w tej nodze. Pani Urszula jest wrażliwą realistką, twardo stąpającą po ziemi, oddana ludziom. Przez wiele lat pracowała z ludźmi i dla ludzi. Z radościami i smutkami nie jest w życiu sama pomimo tego, że od wielu lat nie ma już koło siebie najbliższych osób. Jej przyjaciele i przyjaciółki mówią o niej, że jest oddana, wrażliwa, pomocna i z poczuciem humoru. Wiedzą, że ich nie zawiedzie. Uważa, że nic w życiu nie jest dane na zawsze, a każdy gest dobroci czyni świat lepszym. Uwielbia jeździć samochodem, uczestniczyć w wykładach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kocha swój dom, wnuki i ich rodziców. We wrześniu 2013 r. sfinansowaliśmy protezę nogi dla Pani Urszuli. Koszt protezy to 40 000,00 PLN.

Robert Cieśliński ma 40 lat, mieszka w Grabowie. Pan Robert od wielu lat choruje na cukrzycę. W lipcu 2010 r. została mu amputowana prawa noga na poziomie podudzia. Pan Robert mimo niepełnosprawności chciałby być aktywny i samodzielny. Jest to możliwe dzięki profesjonalnej protezie. Koszt protezy to 21 500,00 zł. W październiku 2013 r. dofinansowaliśmy protezę podudzia dla Pana Roberta. Wysokość dofinansowania to 5 841,00 PLN.

Michał Wójcik ma 25 lat. Mieszka w Pacanowie, w województwie świętokrzystkim. Po kilku latach intensywnego leczenia i kilku operacjach, które nie przyniosły efektu, lekarze podjęli decyzję o amputacji prawej nogi. W czerwcu 2013 r. została przeprowadzona amputacja. Aby wrócić do codziennego funkcjonowania i realizowania marzeń Pan Michał potrzebował profesjonalnej protezy. W listopadzie 2012 r. sfinansowaliśmy protezę nogi Pana Michała, która kosztowała 39 000,00 PLN.

Zbigniew Olizarowicz, mieszka w Gnieźnie. Zbigniew uległ wypadkowi, w wyniku którego jego lewa noga została zmiażdżona i konieczna była amputacja na wysokości uda. Mimo wypadku Zbyszek jest bardzo aktywną osobą, prowadzi swoją firmę transportową. W 2012 r. był uczestnikiem wyprawy Bieszczady 2012 Survival Expedition. Obecnie proteza, której do tej pory używał wymaga wymiany leja protezowego, którego koszt to 16 900,00 PLN. W listopadzie 2013 r. dofinansowaliśmy protezę uda, w wysokości 1 864,62 PLN.

Stanisława Bartosz, ma 54 lata. Mieszka w Dębnie w województwie małopolskim. Kiedy Pani Stanisława miała 17 lat uległa wypadkowi przy pracy w gospodarstwie. Lekarze uratowali zgniecioną stopę Pani Stanisławy, ale nigdy nie była już w pełni sprawna. Ponad 10 lat temu na leczonej stopie pojawiła się niegojąca się rana. 4 lata temu badania wykazały zmiany onkologiczne w ranie. W 2011 r. lekarze zdecydowali o amputacji nogi powyżej kolana. W listopadzie 2013 r. sfinansowaliśmy lej protezowy (część protezy), który kosztował 5 904,89 PLN.

Jerzy Dudek, mieszka w Hucie Szklanej w województwie świętokrzyskim. W maju 2010 r. amputowano mu nogę na wysokości kości piszczelowej. Przyczyną było niedokrwienie. Pan Jerzy potrzebuje fachowej rehabilitacji. Wciąż walczy o drugą nogę (rany nie goją się). Do tej pory korzystał z rehabilitacji, na którą zebrał środki we własnym zakresie, ale to nie wystarczy. Aby zachować obecny stan zdrowia potrzebuje fachowej opieki. W listopadzie 2013 r. sfinansowaliśmy kulę łokciową, która kosztowała 39,20 PLN.

Dominik Skierski, ma 32 lata i mieszka w Opolu. W 2004 r. Pan Dominik uległ wypadkowi kolejowemu. W wyniku, którego stracił obie nogi. Protezy, których teraz używa są w bardzo złym stanie. „Wózek inwalidzki to dla mnie więzienie” – przyznaje Pan Dominik. Potrzebuje protez, żeby mógł pracować i zadbać o swoja rodzinę. W czerwcu 2013 r. sfinansowaliśmy rehabilitację Pana Dominika, która kosztowała 2 000,00 PLN.

Joanna Żelezik, w lutym 2013 r. sfinansowaliśmy rehabilitację, która kosztowała 3 540,00 PLN.

Robert Sperka, mieszka w Będzinie, niedaleko Katowic. Robert jest młodą i energiczną osobą. Z wykształcenia fotograf oraz logistyk. Kierując się swoimi pasjami podróżował z aparatem fotograficznym, a w szczególności upodobał sobie górskie wędrówki. Niestety we wrześniu 2010 r. uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu, w wyniku którego doszło do skomplikowanego złamania prawego podudzia, uszkodzenia mięśni oraz poważnej infekcji. W trakcie półrocznej hospitalizacji Robert przeszedł 7 operacji i pomimo bólu walczył o uratowanie swojej nogi. Niestety przegrał walkę z martwicą kości i tkanek miękkich, stracił mięśnie, nerwy, naczynia krwionośne oraz ścięgna odpowiedzialne za poruszanie prawej stopy. W lipcu 2013 r. sfinansowaliśmy rehabilitację Roberta. Koszt rehabilitacji to 2 000,00 PLN.

Martyna Karbowska, 11 lat, mieszka w Brodnicy niedaleko Torunia. Urodziła się bez obu nóg. Jest radosną i mądrą dziewczynką. Uwielbia podróżować. W przyszłości chciałaby samodzielnie wejść na Giewont w Tatrach. Dziś potrzebuje nowych protez nóg, ponieważ z poprzednich wyrosła. Takie protezy wystarczą posłużą jej przez kilka najbliższych lat. Koszt nowych protez to 8 000 euro (będą wykonywane w Niemczech). W lipcu 2013 r. dofinansowaliśmy protezy dla Martynki w kwocie 15 427,70 PLN.

Tomasz Medyński, w maju 2013 r. sfinansowaliśmy rehabilitację Pana Tomasza. Koszt rehabilitacji to 2 880,00 PLN.

Michał Chruściel, ma 32 lata. Mieszka w Rzeplinie, w województwie dolnośląskim. W lipcu 2013 r. Pan Michał lecąc paralotnią uległ poważnemu wypadkowi. Kilkanaście minut po starcie, podmuch wiatru spowodował złożenie się większej części paralotni. Pan Michał nie dał rady otworzyć spadochronu. Spadł i uderzył w skały Przełęczy Liliowej (Tatry Słowackie). Pan Michał doznał wielu poważnych obrażeń: podwójnego otwartego złamania prawego przedramienia, otwartego złamania z ubytkami kostnymi prawej piszczeli, wstrząsu mózgu a w konsekwencji tego obrzęku mózgu. Pan Michał ma także złamany kręgosłup na poziomie kręgu L5. W październiku 2013 r. dofinansowaliśmy rehabilitację Pana Michała, w wysokości 480,00 PLN.

2012

Konrad Kościelny, 13 lat, pochodzi z Woli Radziszowskiej. Urodził się z wadą braku lewego przedramienia. W lutym 2012. otrzymał dofinansowanie do protezy mechanicznej w wysokości 5 625,00 PLN.

Mateusz Malinowski, mieszka w Oławie, ma 26 lat. W 2007 roku uległ wypadkowi kolejowemu, stracił lewe podudzie i prawe śródstopie. Nogi były zmiażdżone, dlatego amputacja była jedynym wyjściem. Po wyjściu ze szpitala, Mateusz poruszał się na wózku inwalidzkim, potem w protezach tymczasowych. W listopadzie 2011 r. zwrócił się do naszej Fundacji z prośbą o dofinansowanie protezy stopy. W lutym 2012 r. dofinansowaliśmy protezę dla Mateusza w wysokości 1 650,00 PLN.

Otylia Jaszczak, 7 lat, pochodzi z Kowalewa w województwie mazowieckim. Dziewczynka urodziła się z wadą wrodzoną braku przedramienia kończyny górnej prawej. Rodzice Otylii zgłosili się do Fundacji w listopadzie 2011 r. Wówczas proteza, której używała Otylka była już za mała, a zakupiona niedawno nowa – za duża. Aby zdrowo się rozwijać dziewczynka potrzebowała protezy o odpowiedniej dla siebie wielkości. W lutym 2012 r. sfinansowaliśmy protezę dla Otylii w kwocie 3 015,00 PLN.

Anna Bajerska, cierpiała na niedowład kończyn dolnych z dysfunkcją ruchową chodu. Stan ten utrzymywał się po operacyjnym leczeniu przepukliny rdzenia w odcinku krzyżowym. Była wielokrotnie operowana z powodu wad wrodzonych układu kostnego. Z powodu zapalenia kości prawej stopy, konieczna była amputacja prawej nogi na poziomie podudzia. W lutym 2011 r. sfinansowaliśmy protezę podudzia w kwocie 26 580,00 PLN, w marcu 2011 r. sfinansowaliśmy obuwie ortopedyczne w kwocie 747,00 PLN oraz osłonę na haluksy i osłonę na palec w kwocie 70,00 PLN, a w sierpniu 2011 r. dofinansowaliśmy turnus rehabilitacyjny w kwocie 300,00 PLN. Łączna kwota pomocy dla Ani wyniosła 27 697,00 PLN. Po ciężkiej walce z chorobą Ania zmarła 21 grudnia 2011 r.

Ryszard Machejus, mieszka w Warszawie. W sierpniu 2009 roku stracił stopę w wypadku w pracy. W grudniu 2011 r. sfinansowaliśmy protezę podudzia w kwocie 22 908,00 PLN.

Marcin Statuch, 26 lat, pochodzi z Sandomierza. 16 czerwca 2009 r. miał wypadek – na stacji kolejowej w Niemczech został porażony prądem. Odzyskał przytomność dopiero po dziewięciu dniach i wtedy dowiedział się, że ma amputowane obie nogi poniżej kolan. Lekarze musieli wykonać także przeszczep skóry lewego ramienia. Wycena protez: 45 049,00 zł. W grudniu 2011 r. sfinansowaliśmy pierwszą ratę protez podudzi w kwocie 8 393,40 PLN.

Marta Świątek. W listopadzie oraz grudniu 2011 r. sfinansowaliśmy rehabilitację w kwocie 3 000,00 PLN. W grudniu 2011 r. sfinansowaliśmy materac odleżynowy w kwocie 1 500,00 PLN oraz sprzęt do ćwiczeń w kwocie 1 899,99 PLN. Łączna kwota pomocy wyniosła 6 399,00 PLN.

Mateusz Staiński, 20 lat, mieszka w Wodzisławiu Śląskim koło Rybnika. Po urodzeniu zaraził się w szpitalu gronkowcem. Gdy po kilku dniach trafił ponownie do szpitala, okazało się, że ma tzw. pasocznicę. Mateusz cudem przeżył, ale choroba bardzo zniszczyła jego organizm. W efekcie całego leczenia bolesną metodą wydłużania kości aparatem Ilizarowa ma wydłużoną nogę i rękę, które są niesprawne. W nodze ma zanik mięśni i ścięgien. Lewa ręka natomiast ma ograniczoną ruchomość. Niestety noga łamie się nawet przy banalnych upadkach, a złamania są bardzo poważne. Dlatego niezbędna jest orteza nogi i stała rehabilitacja. Bez ortezy Mateusz jest skazany na nieustanne przebywanie w domu i w szpitalach. W listopadzie 2011 r. sfinansowaliśmy ortezę w kwocie 8 500,00 PLN.

Katarzyna Pietrzyk, 19 lat, mieszka w Strzelcach Opolskich. Kasia urodziła się bez 2/3 przedramienia. W związku z tym, że jest dorosłą osobą i jej ręka już nie rośnie, potrzebuje profesjonalnej protezy estetycznej przedramienia, której koszt to ok. 40 200 PLN. Do pełnej kwoty brakowało 8887,55 PLN. W listopadzie 2011 r. sfinansowaliśmy ratę protezy przedramienia w kwocie 8 887,55 PLN.

Martin Kleinszmidt. W listopadzie 2011 r. sfinansowaliśmy zawieszenie silikonowe do protezy przedramienia w kwocie 2 451,00 PLN.

Stanisława Kwiatkowska-Żwawiak, mieszka w Poznaniu. Na skutek naświetlań w trakcie leczenia onkologicznego jej naczynia krwionośne uległy zniszczeniu. Amputacja nogi była nieunikniona. Pani Stenia marzy o tym, żeby wrócić do aktywnego życia przy współorganizowaniu przyjęć, co od lat jest jej pasją. W listopadzie 2011 r. sfinansowaliśmy protezę uda w kwocie 11 963,00 PLN.

Marta Rola. W wieku 5 lat uległa wypadkowi autobusowemu, w wyniku którego doznała poważnych obrażeń ciała. Koło autobusu całkowicie zmiażdżyło jej prawą nogę na skutek czego konieczna była amputacja na wysokości uda. W związku z bardzo krótkim kikutem miała poważne trudności z wykonaniem dobrej protezy. W 1998 r. Marta zdecydowała się na nową protezę. W celu jej lepszego wykonania i dopasowania konieczna była reamputacja nogi. Proteza, którą używa jest już bardzo wyeksploatowana i powoduje bóle kręgosłupa oraz zdrowego kolana. Nowa proteza daje Marcie szansę na lepsze i wygodniejsze poruszanie się oraz odciążenie zdrowego kolana. W październiku 2011 r. sfinansowaliśmy protezę w kwocie 23 170,75 PLN.

Maciej Janas. W sierpniu 2011 r. dofinansowaliśmy zakup protezy w kwocie 2 104,30 PLN.

Wojciech Walczuk, mieszka w Warszawie. Od lat związany z mediami i rynkiem wydawniczym. Urodzony optymista, fotograf. Wielbiciel muzyki folkowej. W wyniku choroby ma amputowaną lewą nogę. Uwielbia podróże i ma nadzieję, że niepełnosprawność nie przekreśli jego pasji. Wycena protezy: 27 500,00 zł. W kwietniu 2011 r. dofinansowaliśmy protezę uda w kwocie 5 200,00 PLN.

Mateusz Wojciechowski, ma 16 lat, mieszka w małej miejscowości w woj. wielkopolskim. Jest po amputacji nogi. Od spotkania z Jaśkiem Melą zaczął regularną rehabilitację. W kwietniu 2011 r. sfinansowaliśmy rehabilitację w kwocie 1 000,00 PLN. W listopadzie 2011 r. sfinansowaliśmy pierwszą ratę protezy uda w kwocie 22 000,00 PLN.

Robert Wydera. W lutym 2011 r. dofinansowaliśmy zakup protezy w kwocie 6 000,00 PLN.

Marcin Kusiński. W styczniu 2011 r. sfinansowaliśmy protezę podudzia w kwocie 17 826,95 PLN.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.