Telefon pomocy

Telefon pomocy – infolinia dla osób po amputacji

Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty w marcu 2015 r. uruchomiła telefon pomocy dla osób po amputacjach kończyn. Infolinia skierowana jest do pacjentów po zabiegach amputacji lub przed planowanymi zabiegami oraz ich bliskich. Dla osób, które doświadczają amputacji, bardzo ważny jest pierwszy etap – czas, w którym pojawia się najwięcej pytań. Niejednokrotnie trudno na nie znaleźć odpowiedź u lekarza lub w szpitalu. Jeszcze bardziej zagubieni są bliscy pacjentów, którzy próbują oswoić nową sytuację.

Postanowiliśmy wyjść temu naprzeciw i podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Na pytania pacjentów czekają koordynator ds. pomocy oraz jego asystent. Udzielamy porad dot. pomocy psychologicznej (możliwe jest skorzystanie z konsultacji psychotraumatologicznej), pomocy prawnej, pomocy w wyborze protez kończyn oraz rehabilitacji.

Telefon pomocy działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00.

Dzwoniąc pod numer telefonu infolinii, akceptujesz regulamin. Regulamin jest dostępny na stronie www.pozahoryzonty.org i można go w każdym czasie przeglądać, drukować lub utrwalać.

Pracownicy fundacji czekają na Państwa pytania pod numerami telefonu:

tel. 571 335 500
tel. 509 404 140

Czekamy na Państwa telefony:

Weronika Gurdek – koordynator ds. pomocy w Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Zajmuje się kontaktami z podopiecznymi fundacji, rozpatrywaniem wniosków o pomoc, koordynowaniem konsultacji u specjalistów z zakresu protetyki, fizjoterapii czy psychologii. Pracuje w Fundacji Poza Horyzonty od 2009 r. Posiada 6-letnie doświadczenie pracy z osobami po amputacji w procesie powrotu do pełnej aktywności i normalnego funkcjonowania. W latach 2011-2013 współkoordynator integracyjnych wypraw survivalowych dla osób po amputacji (El Capitan 2010, Beskid Niski 2011 Survival Expedition, Bieszczady 2012 Survival Expedition oraz Horyzont Wicklow 2013).

Joanna Rokosz – licencjonowana fizjoterapeutka, studentka studiów uzupełniających magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (kierunek fizjoterapia), instruktor sportu dyscypliny pływanie, ratownik wodny oraz sędzia pływania, ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy, trzykrotna finalistka Mistrzostw Polski w pływaniu. Od dwóch lat związana jest z Fundacją Jaśka Meli Poza Horyzonty, w której aktywnie działa przy realizacji programów aktywizacyjnych dla osób po amputacjach kończyn, podczas których pełni opiekę fizjoterapeutyczną nad uczestnikami wypraw (m.in. udział w wyprawie Horyzont Wicklow 2013 w Irlandii).

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Możliwość komentowania jest wyłączona.