Dzieci Górnikom w Chile!

12 października 2010 roku dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 13 w Kielcach przekazały 33 rysunki dla każdego z zasypanych górników w kopalni w Chile. Organizatorem akcji była nasza fundacja.

Rysunki zostały przesłane do gazety „El Diario de Atacama”, która wychodzi w mieście Copiapo, gdzie znajduje się kopalnia przez Roberta Biernackiego – ambasadora naszej fundacji. W liście do reakcji Robert napisał, że jest mu niezmiernie miło, iż przesyłając prace plastyczne dzieci może odwdzięczyć się za piękny gest pani prezydent Bachelet. Przekazał także pozdrowienia górnikom i ich rodzinom.

Przypomnijmy. W grudniu 2007 prezydent Chile Michelle Bachelet przekazała obraz z dedykacją na IV Aukcję Charytatywną. Za pieniądze uzyskane podczas tamtej licytacji udało się kupić specjalistyczny mikroskop laboratoryjny, który służy dzieciom Oddziału Hematologiczno-Onkologicznego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach.

Nauczycielka z przedszkola Aleksandra Jarosz powiedziała dziennikarzom, że rysunki wykonały dzieci w wieku od czterech do sześciu lat. Narysowały kwiaty, serduszka, ulubionych bohaterów bajek.

Górnicy byli uwięzieni ponad 600 m pod ziemią w kopalni San Jose na północy Chile od 5 sierpnia. Na szczęście wszyscy zostali uratowani!

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.