Dzieci niepełnosprawne mają marzenia i pasje

Bohaterem krótkiego filmu dokumentalnego pt. „Marzenie” jest 12-letni Bartek, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Film zrealizowały uczennice Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu: Klaudia Gregorek, Magdalena Kaszuba, Żaneta Mieszczakowska i Agata Nowak – pod opieką pana Jarosława Basaja – nauczyciela języka polskiego, którego pasją jest kino.

Pomysł na film o Bartku zrodził się z jego zainteresowania boksem. Uczennice budowlanki wraz ze swoim nauczycielem postanowiły uwiecznić pasję chłopca i przez trzy miesiące dokumentowały jego życie w domu, szkole i czasie wolnym. Pojechały z nim i jego rodzicami do Warszawy na zawody bokserskie. Była to dla Bartka niezwykła niespodzianka, gdyż po raz pierwszy mógł zobaczyć walkę bokserską na żywo. Z ponad pięciogodzinnego materiału zdjęciowego wybrały cztery minuty, podczas których ukazały marzenie chłopca oraz drogę do jego realizacji.

Film pt. „Marzenie” można obejrzeć pod linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=fT7icVsvbkk&list=UURMkzW7OfRryKnQ2r3ekqug

Swoim projektem uczennice chciały obalić stereotypowe myślenie o tym, że niektóre dzieci niepełnosprawne nie mają marzeń i pasji. Udało im się to!

Podczas realizacji dziewczęta poznały Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych prowadzony przez Stowarzyszenie Budujemy Przystań w Radomiu, którego bohater filmu jest uczniem. Zostały tam wolontariuszkami, by pomagać innym dzieciom niepełnosprawnym.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.