Filiżanka pomalowana przez Jaśka Melę wylicytowana dla potrzebujących

Sześć zestawów filiżanek z różowej porcelany trafiło we wtorek do osób, które wylicytowały je w charytatywnej akcji Radia Kielce „Gwiazdka z nieba”. Za zebrane pieniądze zostanie wyposażona pracownia kulinarna stowarzyszenia Siemacha Kielce. Młodzież będzie się w niej uczyła gotować, pozna przepisy z całego świata, a także zasady savoir vivre przy stole.

Zestawy porcelany przekazał do licytacji Adam Spała, założyciel Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie. W każdym znajdowała się filiżanka, ozdobiona przez znaną osobę. Filiżankę pomalowaną Jaśka Melę wylicytował za 1750 złotych burmistrz Daleszyc Dariusz Meresiński. W świątecznej akcji Radia Kielce brał udział także rok temu. Gdy na antenie został ogłoszony tegoroczny cel, Dariusz Meresiński zdecydował, że ponownie włączy się w licytację. Według niego, każdy powinien angażować się w tego typu działania, bo warto pomagać drugiemu człowiekowi.

W tym roku, podczas akcji „Gwiazdka z nieba”, zebraliśmy w sumie 27 tys. 159 zł 40 gr. Pracownia, która powstanie dzięki wsparciu, ma być gotowa na przełomie lutego i marca.

Naszemu wolontariuszowi z Kielc, Robertowi Biernackiemu, dziękujemy za zaangażowanie w akcję i gratulujemy jej sukcesu!

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony Radia Kielce. Więcej znajdziecie ich w tym artykule: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-38491

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.