Fundacja wśród „Najlepszych dla dzieci”

20 listopada poznaliśmy laureatów pierwszej edycji ogólnopolskiego Plebiscytu Serca Gagi 2013 Najlepsi dla dzieci. W magicznej scenerii Muzeum Narodowego w Warszawie para prowadzących: Małgorzata Ohme, redaktor naczelna Gagi, oraz Jacek Rozenek, dziennikarz, aktor, trener biznesu i coach, wręczyli statuetki Serca Gagi. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie, w którym doceniono osobowości, twórców oraz instytucje, którzy w szczególny sposób wyróżniły się w roku 2013 osiągnięciami na rzecz dzieci.

Na galę przybyło wielu znakomitych gości, m.in. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który objął honorowy patronat nad plebiscytem, Reni Jusis, Monika Mrozowska, Ewa Błaszczyk, Paweł Deląg, Katarzyna Butowtt. Wnętrza Muzeum Narodowego wypełnili licznie zgromadzeni członkowie kapituły plebiscytu, przyjaciele magazynu, przedstawiciele świata kultury i sztuki, przedstawiciele organizacji rządowych oraz pozarządowych, eksperci branżowi, partnerzy miesięcznika Gaga oraz przedstawiciele patronów medialnych. Nie zabrakło śmiechu podczas emisji spotów z udziałem dzieci, a także łez wzruszenia, gdy twórczyni Fundacji Akogo? Ewa Błaszczyk mówiła o kolejnych małych pacjentach, wybudzonych ze śpiączki w klinice Budzik.

Dopełnieniem emocjonującego wieczoru był znakomity występ Kari Amirian.

W Kapitule Plebiscytu, której przewodniczyła redaktor Małgorzata Ohme, zasiedli: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak; współprowadzący galę aktor, trener biznesu i coach Jacek Rozenek; Marek Jankowski, ekspert i redaktor naczelny Branży Dziecięcej, Reni Jusis, wokalistka, twórczyni portalu ekomama.pl oraz Ewa Jankowska, redaktor naczelna „Farmacja i Ja”, dyrektor ds. Regulacyjnych i Medycznych USP Zdrowie.

Laureatami I edycji plebiscytu Serca Gagi 2013 zostali:
I. Człowiek, który nas edukuje: Grzegorz Kasdepke, pisarz i felietonista Gagi, nagroda za edukację przyprószoną poczuciem humoru
II. Człowiek, który o nas dba: Ewa Błaszczyk, twórczyni Fundacji Akogo?, nagroda za zaszczepianie nadziei w sytuacjach krytycznych
III. Fundacje: Fundacja Poza Horyzonty Jaśka Meli, nagroda za pomoc ludziom po wypadkach
IV. Książka roku: „Książka wszystkich rzeczy” – Guus Kuijer, wyd. Dwie Siostry, nagroda za poruszanie trudnych tematów
V. Miejsce Roku: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, nagroda za to, że inspiruje dzieci do osobistego zaangażowania w poznanie, okrywanie i zrozumienie świata
VI. Teatr roku: Wrocławski Tatr Lalek, nagroda za misję edukacyjną i działania teatralne w przestrzeni miejskiej
VII. Człowiek, dla którego zdrowie dzieci jest najważniejsze,
kategoria USP Zdrowie: dr n. m. Stanisław Górski – specjalista należący do międzynarodowej organizacji Lekarze Bez Granic

W VIII kategorii „Niezwykli wśród nas”, do której czytelnicy nominowali osoby ze swojego otoczenia, działające z dziećmi i dla dzieci, redakcja zdecydowała o zwycięstwie pani Bożeny Kazanowskiej, twórczyni Ogólnopolskiej Wypożyczalni Książek Dotykowych w Lublinie. Jej czytelnikami są niewidome i słabo widzące dzieci z całej Polski. Niezwykła praca Bożeny Kazanowskiej polega na wykonywaniu książek z dotykowymi ilustracjami i wypożyczaniu ich dzieciom z dysfunkcjami wzroku – na miejscu lub za pośrednictwem poczty. Dzięki ogromnemu sercu pani Bożeny kilkuset małych czytelników może czytać i „oglądać” paluszkami niedostępna im wcześniej literaturę dziecięcą. Niewidome dzieci czasem po raz pierwszy w życiu „widzą” książkę z „obrazkami”.

Redakcja przyznała również wyróżnienia dla Katarzyny Koneweckiej-Hołój oraz Piotra Pajchrowskiego.

Pełna fotorelacja z gali dostępna jest na stronie: www.gogaga.pl i na profilu Facebook: https://www.facebook.com/GagaMagazyn. Ukaże się także w najbliższym numerze miesięcznika Gaga.

Organizatorem plebiscytu jest miesięcznik Gaga – psychologiczno-lifestylowy magazyn dedykowany nowoczesnym rodzicom dzieci w wieku 0-12 lat. To eleganckie w formie pismo dostarcza treści na temat współczesnej rodziny oraz porad, jak rozwiązywać problemy dzieci. Porusza tematy związane z edukacją, modą, kuchnią i kulturą. Gaga inspiruje, zachęca, radzi i ukazuje ważne aspekty wychowawcze.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.