Gałązki oliwne dla przedstawicieli władz państwowych i kościelnych

Są tu z nami licznie obecni młodzi wolontariusze z Krakowa. Po powrocie do Polski, przekażą odpowiedzalnym za swój kraj gałązki oliwne zebrane w Jerozolimie, Asyżu i Montecassino, i pobłogosławione dzisiaj na tym placu, jako zaproszenie do budowania pokoju, pojednania i braterstwa. Dziękuję za tę piękną inicjatywę. Idźcie odważnie naprzód! – papież Franciszek z okazji Światowego Dnia Młodzieży pozdrowił młodych całego świata, w szczególności krakowskich wolontariuszy.

Wolontariusze wyruszyli w czwartek z Krakowa do Watykanu, gdzie papież Franciszek pobłogosławił dla nich gałązki oliwne. Gałązki zostaną przekazane przedstawicielom władz państwowych i kościelnych podczas uroczystości Niedzieli Miłosierdzia w Krakowie. Pielgrzymka pod hasłem Przebaczenie + Pojednanie = Miłosierdzie to oddolna inicjatywa młodych ludzi, którzy chcą poświęcić, a następnie wręczyć gałązki miłosierdzia i przebaczenia przedstawicielom różnych środowisk. – powiedział w czwartek ks. Adam Parszywka, szef biura prasowego Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Jak podkreślają uczestnicy pielgrzymki, impulsem do zorganizowania akcji jest Rok Miłosierdzia oraz nadchodzące Światowe Dni Młodzieży. Obserwując sytuację w naszym otoczeniu i na świecie, widzimy wiele podziałów – społecznych, religijnych i politycznych. Chcemy pokazać, że wspólne działanie, mimo różnicy poglądów, jest możliwe. – tłumaczy Roksana Pilch ze Stowarzyszenia Wolontariat św. Eliasza.

Do Rzymu jadą też przedstawiciele ŚDM, wspólnot parafialnych oraz harcerze. Ponadto w akcji bierze udział 29 wolontariuszy takich organizacji, jak: Caritas, Stowarzyszenie Wiosna i Szlachetna Paczka, Salezjański Wolontariat Misyjny, Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”, Pola Nadziei – Hospicjum św. Łazarza oraz Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Naszą fundację reprezentuje Agnieszka Dziekan, która śle nam wiele słonecznych pozdrowień z Włoch. Aguś, serdecznie Cię pozdrawiamy i dziękujemy za zaangażowanie!

Więcej informacji o akcji znajdziecie tutaj: http://www.eliasz.org.pl/galazki-oliwne, w artykule Polskiej Agencji Prasowej: http://www.pap.pl/aktualnosci/papiez-w-polsce-2016/news,488538,wolontariusze-przywioza-galazki-oliwne-poswiecone-przez-papieza.html, a także na oficjalnej stronie Światowych Dni Młodzieży (http://www.krakow2016.com/papiez-pozdrowil-wolontariuszy-z-krakowa) i na Facebooku Wolontariatu Św. Eliasza

Informacja o akcji pojawiła się w niedzielę w w głównym wydaniu wiadomości TVP, w Polsat News, w TVN oraz w Telewizji Trwam.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.