„Hijack!” znów w Krakowie

Nasze miasto już drugi raz odwiedzi inspektor Jack Daniels, aby poprowadzić śledztwo w sprawie zaginionej kobiety. Ci, którzy nie zobaczyli go w akcji w październiku, będą mieć szansę 7 i 20 grudnia w Teatrze Ludowym.

Krakowianie będą mogli obejrzeć charytatywny musical pt. ”Hijack!”, organizowany przez Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty i pracowników jednej z krakowskich korporacji. To doskonała okazja, aby pomóc Krzysztofowi Siole i jego czteroletniej córce, Marcelinie. Dochód ze spektaklu, który odbędzie się 7 grudnia  zostanie przeznaczony na zakup protezy dla Krzysztofa Sioły, podopiecznego Fundacji. Mężczyzna stracił nogę w 2007 r. w wypadku motocyklowym. U Marcelinki niedawno została rozpoznana rzadka choroba genetyczna – zespół Retta. Rodzice dziewczynki czekają teraz na wyniki badań, które potwierdzą tę diagnozę. Marcelina, przede wszystkim, potrzebuje specjalistycznego wózka dla dzieci niepełnosprawnych i pionizatora. Właśnie na ten cel zostanie przeznaczony dochód ze sprzedaży biletów na spektakl, który widzowie zobaczą 20 grudnia. Nowa, dostosowana do potrzeb młodego mężczyzny, proteza pomoże mu w sprawnej opiece nad córką, to dla niego najważniejsza sprawa. Teraz Krzysztof porusza się na zużytej protezie, która sprawia mu ból przy chodzeniu. 28 280 złotych to kwota, jaką udało się zgromadzić ze sprzedaży biletów na dwa poprzednie przedstawienia musicalowe.

Ponad 20 wykonawców zaprezentuje swoje zdolności wokalne, wykonując 14 piosenek przy akompaniamencie zespołu muzycznego grającego na żywo. O artystyczne wrażenia widowni zadbają utalentowani wolontariusze – pracownicy krakowskiej firmy. Reżyserem musicalu jest Michał Drozd, który na co dzień pracuje na stanowisku HR Reporting Manager. Wszyscy angażujący się w spektakl mogą sprawdzić się w zupełnie nowych dla siebie rolach przez projektowanie dekoracji scenicznej, kostiumów, aż po zaprezentowanie swoich aktorskich zdolności przed krakowską publicznością. Za koordynację wszelkich działań organizacyjnych odpowiedzialny jest sztab wolontariuszy pod okiem Macieja Kalke i Joanny Smoroń. Nad całością wydarzenia czuwa natomiast sponsor manager – Adam Wasilewski.

Spektakl będzie wystawiany 7 i 20  grudnia 2015 roku. Bilety są do nabycia w kasie Teatru Ludowego w cenie od 35 zł do 50zł (wejściówki VIP).

Kontakt dla mediów:
Beata Sowa – e-mail: b.sowa@pozahoryzonty.org, tel.: 606 829 530

Organizator:
Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty

Sponsorzy:
Sponsor Główny: UBS Krakow
Kategoria Sponsor Złoty: Accenture, EPAM, Luxoft, PwC
Kategoria Sponsor Brązowy: Hilton Garden Inn

Partnerzy:
Teatr Ludowy
JATOMI Fitness

Patronat medialny:
LoveKrakow.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.