Historia aukcji charytatywnych na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi

Robert Biernacki od 2005 roku jest inicjatorem i organizatorem aukcji charytatywnych na rzecz dzieci z Oddziału Hematologiczno-Onkologicznego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Władysława Buszkowskiego w Kielcach.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy, który w grudniu 2011 roku obchodził jubileusz 90 – lecia, jest jedynym pełnoprofilowym, specjalistycznym szpitalem pediatrycznym w województwie świętokrzyskim. Rocznie na oddziałach szpitalnych leczy się w nim 16 tysięcy, a w poradniach 100 tysięcy dzieci z całego województwa.

Jesienią 2015 roku szpital zostaje przeniesiony do nowo wybudowanego budynku przy ulicy Grunwaldzkiej w Kielcach i zmienia nazwę na Świętokrzyskie Centrum Pediatrii im. Władysława Buszkowskiego w Kielcach.

Do przekazania przedmiotów wraz z autografem Robert Biernacki namówił między innymi:

Jolantę Kwaśniewską, Alicję Resich-Modlińską, Grażynę Torbicką, Beatę Tyszkiewicz, Martynę Wojciechowską, prezydent Chile Michelle Bachelet, Kanclerz Niemiec Angelę Merkel, Steffi Graf, Księżną Liechtensteinu Marie Kinsky von Wchinitz und Tettau, Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, Księcia Liechtensteinu Jana Adama II Liechtenstein, Lecha Kaczyńskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Wałęsę, Donalda Tuska, Józefa Oleksego, Kardynała Stanisława Dziwisza, Václava Havla, Jasia Gawrońskiego, Leo Beenhakkera, Andrzeja Wajdę, Jerzego Bończaka, Piotra Fronczewskiego, Janusza Gajosa, Piotra Machalicę, Jana Machulskiego, Jana Peszka, Zbigniewa Zamachowskiego, Bogusława Kaczyńskiego, Rafała Olbińskiego, Wojciecha Siudmaka, Bohdana Tomaszewskiego, Roberta Korzeniowskiego, Adama Małysza, Dariusza Michalczewskiego, Jerzego Owsiaka, Güntera Grassa, świętego Mikołaja z Laponii, naukowców Polskiej Stacji Polarnej w Nornsund – Svalbard w Norwegii.

Za pieniądze uzyskane w wyniku licytacji wyżej wymienionych przedmiotów oddział dziecięcej onkologii został wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny:

aparat EKG, kardiomonitor, specjalistyczny stół chirurgiczny, specjalistyczny mikroskop laboratoryjny, łóżko do przewozu chorych, łóżko szpitalne, analizator hematologiczny, wytrząsarkę laboratoryjną, fotele do pobierania krwi, pompy infuzyjne, wózki inwalidzkie z podstawkami do kroplówek, poduszki antyalergiczne, materace przeciwodleżynowe, lodówkę do przechowywania leków, telewizory do sal, stół do ping-ponga, gry edukacyjne i zabawki na świetlicę.

Nad IX dotychczas zorganizowanymi aukcjami patronat honorowy objęły ambasady:

Austrii, Portugalii, Królestwa Norwegii, Królestwa Danii, Meksyku, Chile, Cypru, Republiki Południowej Afryki, Federacji Rosyjskiej, Włoch oraz władze miasta Kielc i województwa świętokrzyskiego.

Patronat medialny objęły media polskie i zagraniczne.

X Jubileuszowa Aukcja Charytatywna jest zorganizowana w celu zakupu Monitora Parametrów Życiowych dla dzieci z oddziału hematologiczno-onkologicznego Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii im. Władysława Buszkowskiego w Kielcach.

Data i miejsce X Aukcji Charytatywnej:
17 października 2015; godzina 18.00
Muzeum Narodowe w Kielcach
Plac Zamkowy 1

Program wieczoru:
- recital wirtuoza gitary akustycznej Piotra Restka Resteckiego, – koncert fortepianowy wenezuelskiego pianisty Alfredo Ovallesa, – licytacja m.in.: (sztuka Teatru Ecce Homo dedykowana zwycięzcy oraz spotkanie z wybitnym aktorem Janem Nowickim, hamak ręcznie wyplatany przez Indian z Wenezueli, weekend dla 2 osób z wyżywieniem w wybranym hotelu SPA Dr Ireny Eris w Polsce), – losowanie drobnych upominków, – lampka włoskiego wina (szczepy: Cabernet, Chardonnay, Verduzzo).
Organizatorzy:
- Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty,
- Agencja Reklamowa Blues Brothers.

Patronat honorowy:
- Jej Ekscelencja Patricia Beatriz Salas Ambasador Republiki Argentyńskiej,
- Jego Ekscelencja Pablo Scheiner Ambasador Wschodniej Republiki Urugwaju,
- Jego Ekscelencja Luis Gómez Urdaneta Ambasador Boliwariańskiej Republiki Wenezueli,
- Pani Bożentyna Pałka-Koruba Wojewoda Świętokrzyski,
- Pan Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego,
- Pan Michał Godowski Starosta Kielecki,
- Pan Wojciech Lubawski Prezydent Miasta Kielce,
- Pani Agnieszka Piwnik-Piecyk Przewodnicząca Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Medyczny patronat honorowy:
- Pan Włodzimierz Wielgus Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach,
- Pan inż. Andrzej Domański Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Partnerzy:
- Muzeum Narodowe w Kielcach,
- Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód,
- Stowarzyszenie Współpracy Polska-Rosja,
- 2 B Trade Company Beata Bełczewa,
- Chromatika,
- Hotel i Restauracja Pod Złotą Różą.

Patronat medialny:
- Echo Dnia,
- Radio Kielce,
- Radio Fama,
- Telewizja Świętokrzyska.

Prezentacja przedmiotów:
Patrycja Woźniak – modelka na stałe zamieszkała w Kielcach. Swoją karierę, o której marzyła od dziecka, rozpoczęła kilka lat temu. Brała udział w castingach w Tajlandii, Korei Południowej oraz w Japonii, pracując dla producentów odzieży, projektantów i fotografów. Znalazła się na okładce tajlandzkiej edycji „Voque”, czasopisma dostępnego w 21 krajach, wydawanego od 1892 roku do dziś.

Prowadzenie:
Tomasz Tomaszewski – dziennikarz sportowy Polsat Sport. Obecnie komentuje turnieje wielkoszlemowe i Masters Series w Polsacie Sport.

Wykonawcy
Piotr Restek Restecki – gitarzysta i kompozytor. Grę na gitarze rozpoczął jako samouk. Edukację kontynuował w Studium Gitary Klasycznej w klasie Jerzego Pikora. Pobierał lekcje mistrzowskie u najlepszych pedagogów: Marco Tamayo (Kuba), Pavel Steidl (Czechy), Tomas Pering (Niemcy) i inni. Laureat wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Restek występował na scenie z wieloma artystami z kraju i zagranicy, m.in. z: Tommym Emmanuelem, Prestonem Reedem, Andrzejem Piasecznym, Krzysztofem K.A.S.A. Kasowskim, Braćmi Cugowskimi. Szerszej publiczności dał się poznać jako finalista pierwszej edycji programu Must Be The Music, a także jako gość programu Kuba Wojewódzki Show. Kompozytorski talent Piotra i energia sceniczna, połączone z poczuciem humoru tworzą oryginalny spektakl muzyczny jednego aktora, który spotyka się z dużym uznaniem i entuzjazmem publiczności.

Wenezuelski pianista Alfredo Ovalles, urodzony w 1986 roku, cieszy się owocną karierą solową i kameralną występując w wielu krajach Europy, obu Ameryk oraz w Azji. Jako solista współpracował z takimi zespołami jak Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Orkiestra Akademickiego i Muzycznego Teatru w Mińsku na Białorusi oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Republiki Dominikany. Jest również laureatem międzynarodowych konkursów fortepianowych, między innymi Konkursu “Franz Schubert” w Bułgarii oraz “María Clara Cullell” w San José de Costa Rica. Wykształcenie muzyczne zdobywał w Caracas w Wenezueli, w Stanach Zjednoczonych oraz na studiach podyplomowych w Wiedniu, w Austrii u takich profesorów jak Carlos Urbaneja, Krassimira Jordan, Konrad Leitner czy Gabriela Montero.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.