I szachowy turniej PRESTIGE CUP dla osób niepełnosprawnych rozegrany!

I szachowy turniej PRESTIGE CUP dla osób niepełnosprawnych już rozegrany!

Tydzień temu – we wtorek, 16 kwietnia, w restauracji „Club Fair Play” przy ul. Taśmowej w Warszawie odbył się I Turniej Szachowy PRESTIGE CUP dedykowany wszystkim niepełnosprawnym miłośnikom tej dyscypliny z całej Polski. Impreza miała na celu aktywizację osób borykających się z wieloma ograniczeniami w życiu codziennym. Turniej propaguje sport, aktywność ruchową oraz integrację środowiskową.

,,Głównym celem zorganizowania tego turnieju jest upowszechnianie atrakcyjnych form aktywności, rozwijanie talentów, integracja środowiska osób niepełnosprawnych i przeciwdziałanie wykluczeniu. Osoby niepełnosprawne mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne, lecz mało jest okazji do ich realizacji. Dzięki takim spotkaniom osoby niepełnosprawne mogą doświadczyć wielu chwil radości, poczucia spełnienia i sukcesu”. – mówi jeden z organizatorów turnieju, prezes SI Świt Waldemar Siwak.

Impreza miała charakter otwarty. Do uczestnictwa w turnieju zgłosili się pracownicy SI Świt, a także osoby niepełnosprawne z zewnątrz, razem blisko 30 osób. Zostało rozegranych 7 rund po 15 minut. Po ponad 3 godzinach pasjonujących zmagań udało się wyłonić zwycięzców: I miejsce zdobył Pan Adam Kojro, II miejsce zajął Pan Piotr Wołoszyn – inicjator turnieju, a na III pozycji uplasował się Pan Jerzy Kanach. Zdobywcy 3 pierwszych miejsc otrzymali puchary i nagrody specjalne, a na wszystkich uczestników turnieju czekały pamiątkowe dyplomy.

Atmosfera była bardzo sympatyczna; rozgrywkom przyglądało się spore grono kibiców. Założenie turnieju, aby zarówno uczestnicy i obserwatorzy sportowych zmagań zintegrowali się, spędzili wspólnie miły czas i wzięli udział w zdrowej rywalizacji – zostało osiągnięte. Grze towarzyszyły rozmowy o szachach i tym, jaką pełnią rolę w życiu uczestników. Organizatorzy zapowiadają, że nie skończy się na jednorazowej akcji. W planach jest coroczne organizowanie i ulepszanie tej imprezy. „Dzięki cykliczności turnieju mamy nadzieję na zainteresowanie tematem aktywizacji niepełnosprawnych szerokiego grona odbiorców”. – dodaje jeden ze współorganizatorów turnieju, Pan Dariusz Strzelecki.

Patronat nad imprezą objęła Telewizja Polska.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.