Jak było w Lublinie w środę (9 maja)

Musimy Wam powiedzieć, że Lublin jest wyjątkowo piękny o tej porze roku! W środę pojawiliśmy się w tym mieście aby uczestniczyć w uroczystym podsumowaniu akcji związanej z naszym Podopieczny – o którym, wiele razy Wam już opowiadaliśmy – Kamilem Misztalem.

Podsumowanie miało naprawdę podniosły charakter, ponieważ przybrało postać uroczystej konferencji w lubelskim ratuszu. Obecni byli min. Kamil Misztal – nasz dzielny Podopieczny, Ula Mela – fundacyjny psycholog oraz członek zarządu, Jasiek Mela – prezes oraz Weronika Gurdek – czyli specjalista od wszystkiego ;)

Kamil podczas konferencji opowiadał w jaki sposób dzięki pomocy wielu wspaniałych ludzi udało mu się zebrać 20 ton nakrętek – które po oddaniu na przetopienie, zamienią się w brakującą część gotówki, dzięki której nasz dzielny Podopieczny będzie w końcu mógł zakupić wymarzoną, dobrze dopasowaną protezę.

Ponieważ w akcję za-krętkową zaangażowało się wielu mieszkańców Lublina, Jasiek – którego zadaniem było wręczanie podziękowań miał pełne ręce roboty ;)

Po południu, odwiedziliśmy Kamila wraz z rodziną. Podczas tej bardzo sympatycznej wizyty mieliśmy okazję aby lepiej poznać rodziców Kamila. Jak się okazuje sytuacja Kamila jest w dalszym ciągu skomplikowana – ponieważ przed dopasowaniem protezy, musi on przejść jeszcze jedną operację. Niestety ponieważ wymagać ona będzie szczególnych środków – jej przeprowadzenie będzie możliwe dopiero na jesieni, dlatego też Kamil będzie musiał przygotować się na długie oczekiwanie.

Na sam koniec dnia odbyliśmy wizytę interwencyjną w Szpitalu w Lublinie. Informację o Łukaszu dostaliśmy niemal w ostatnim momencie. Nasz nowy Podopieczny ma 20 lat i jest świeżo po okrutnym wypadku w którym stracił jedną nogę.

Rozmawialiśmy zarówno z samym Łukaszem jak i jego bliskimi – wszystkich bardzo mocno zainteresował poradnik Ogólnopolskiego Programu Protezowania – który przywieźliśmy specjalnie jako „mapa drogowa” dalszych działań w sprawie Łukasza. Swoją drogą było to premierowe wykorzystanie poradnika – w jego najważniejszej funkcji, czyli pomocy osobie odnajdującej się w jej nowych ograniczeniach oraz możliwych źródłach pomocy i wsparcia – świeżo po utracie kończyny.

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.