Jakub Bieńko

Jakub Bieńko, 23 lata, pochodzi z Ełku w województwie warmińsko-mazurskim.

18 października 2014 roku Kuba uległ ciężkiemu wypadkowi w pracy. Maszyna do cięcia metalu zmiażdżyła mu obie ręce. Lekarze, aby ratować jego życie, musieli amputować obie kończyny górne, powyżej łokci. Stan Kuby początkowo był bardzo ciężki. Dziś rany po amputacjach są praktycznie zagojone i można już myśleć o rehabilitacji.

Marzenie Kuby to powrót do normalnego i samodzielnego życia. Przy tak poważnej amputacji będzie to duże wyzwanie. Protezy przy obustronnej i wysokiej amputacji rąk mogą być bardzo drogie i skomplikowane. Nie wiadomo czy uda się znaleźć wykonawcę takich protez w Polsce (niestety doświadczenia pacjentów, z którymi mamy kontakt są bardzo różne i nie zawsze dobre).

Być może Kuba zdecyduje się w celu wykonania protez wyjechać za granicę. Być może na początek wykonana zostanie jedna proteza, może będzie to proteza w całości mioelektryczna, a być może hybryda protezy mio i mechanicznej, co mogłoby przyspieszyć korzystanie z niej… Mamy długą listę pytań, niebawem pierwsze konsultacje.

To co na dziś jest pewne, to konieczność długiej i niestety kosztownej rehabilitacji. Wspólnie z współpracującymi z fundacją fizjoterapeutami szukamy odpowiedniego specjalisty dla Kuby, najlepiej w Ełku lub okolicach. Kuba powinien jak najszybciej zacząć uczyć się pomagać sobie stopami, aby małymi krokami wracać do samodzielności.

O dalszych etapach pomocy Kubie będziemy informować na bieżąco. Bardzo prosimy w imieniu Kuby i jego rodziny o pomoc finansową. Gwarantujemy, że środki zebrane na rachunku fundacji dla Kuby, będą wydawane bardzo rozsądnie!

Chcesz pomóc?

Wpłać dedykowaną darowiznę, korzystając z płatności on-line (formularz poniżej). Jeśli nie korzystasz z bankowości internetowej, tutaj znajdziesz dane do tradycyjnej wpłaty (w tytule wpłaty proszę podać imię i nazwisko podopiecznego). Możesz również przekazać swój 1% podatku na rzecz Fundacji Poza Horyzonty i zadedykować go naszemu podopiecznemu. A jeśli chciałbyś pomagać nam stale – zapraszamy Cię do Klubu Wspieraczy Fundacji Jaśka Meli :)Kwota: PLN

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay.

DotPay


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.