Jasiek i 3 żywioły!

13 marca 2011 roku, podczas Festiwalu Podróżników 3 żywioły w Nowohuckim Centrum Kultury Jasiek opowiadał o El Capitan, a także doradzał jak podróżować bez wyrzeczeń.

O podróżach bez wyrzeczeń niedzielnym popołudniem Jasiek mówił wspólnie z Kubą Tomalikiem w ramach warsztatów podróżniczych. Mogliśmy zobaczyć sporo zdjęć, dowiedzieć się jak przygotować podróż osoby niepełnosprawnej, jak sobie z podróżą radzić. Jasiek opowiadał o tym skąd czerpać wsparcie psychiczne, a także doradzał na co się nie porywać. Kuba mówił o tym jak radzić sobie z cukrzycą podejmując aktywne wyzwania.

Natomiast  wieczorem Jasiek opowiadał o wspinaczce na El Capitan w USA – mekce wspinaczy z całego świata – ścianie, która liczy sobie 1000m. W czasie tej wyprawy – trwającej jesienią zeszłego roku – Jasiek wraz z Andrzejem  Szczęsnym – narciarzem bez nogi,po długiej i mozolnej wspinaczce osiągnęli szczyt.Tym samym po raz kolejny udowodnili, że nie ręce i nogi decydują o sile, ale głowa. Oj było co opowiadać!

Ponadto Jasiek spędził dużo czasu na terenie festiwalu, gdzie każdy mógł go „dorwać”, porozmawiać z nim, pośmiać się, a nawet – jak ktoś bardzo chciał – wziąć autograf.

Festiwal Podróżników 3 żywioły to cykliczna impreza organizowana przez Klub 3 żywioły. W czasie jej trwania oglądać można wystawy zdjęć np. z Nowej Zelandii, uczestniczyć w warsztatach podróżniczych jak te prowadzone przez Jaśka, oglądnąć wiele dobrych filmów, posłuchać podróżników, jak też uczestniczyć w Etno Party. Kolejny festiwal już w czerwcu w Bukowinie Tatrzańskiej. Zapraszamy!

 

A poniżej prezentujemy wam program „Z kompasem i kamerą” krakowskiej telewizji internetowej TVnet. Znajduje się w nim wywiad z Jaśkiem, jaki ekipa TVnetu przeprowadziła z Jaśkiem na 3 żywiołach.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.