Jasiek na Balu Charytatywnym Promyka!

22 stycznia 2011 roku Jasiek przez całą noc wywijał na parkiecie w ramach III Balu Charytatywnego Promyk Dnia w Hotelu Intercontinental w Warszawie, a także otrzymał wyróżnienie w postaci Złotego Promyka.

Koncert Stanisława Soyki, mini-recital Macieja Jachowskiego, pokaz umiejętności tanecznych Marii Niklińskiej i Tomasza Barańskiego to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały gości III Balu Charytatywnego Promyk Dnia

W trakcie trwania balu przyznano Złote Promyki dla ludzi wspierających projekt. Jeden z nich przypadł w udziale Jaśkowi. Innymi uhonorowano: Zbigniewa Sosnowskiego - podsekretarza stanu w MSWiA, Jana Bełdyckiego - trenera i konsultanta dla biznesu za przeprowadzenie jedniodniowych zawodów samochodowych w ramach III Słonecznego Zlotu, Ewarysta Malczaka - burmistrz Strzelna za pomoc przy zlocie orazMacieja Jachowskiego i Daniela Wielebę - artystów aktywnie wspomagających program. Wyróżnienia otrzymały także świetlice świetlice w Rudce, Kałkowie i Konradowie. Przyznano także  nagrody specjalne, które wręczono Biskupowi Antoniemu Dydyczowi - Ordynariuszowi Diecezji Drohiczyńskiej oraz Ojcowi Pawłowi Chmurze FCM za osobiste zaangażowanie i pomoc w praktycznej realizacji misji świetlic.

Piszemy wciąż o świetlicach, Promykach, ale cóż to jest? Już wyjaśniamy. W ramach projektu Promyk Dnia od 2007 roku powstało 61 śwetlic środowiskowych, w których dzieci mogą uczyć się jak radzić sobie ze stresem, agresją, odżywiać się zdrowo i pracować w grupach. Świetlice mają także przeciwdziałać alkoholizmowi i uzależnieniom.

Pieniądze z tegorocznego balu przeznaczone zostaną na 10 – dniowy odpoczynek dzieci i młodzieży ze świetlic nad Bałtykiem połączony z I Festiwalem Świetlic Środowiskowych i IVSłonecznym Zlotem, a  także pomogą sfinansować wyjazd około 400 dzieci do Włoszech.

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.