Jasiek na spotkaniu na Uniwersytecie w Katowicach

4 listopada 2010 roku Jasiek wziął udział w spotkaniu w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Jego wystąpienie powiązane było z wręczeniem nagród w Konkursie na reportaż im. Maćka Chowanioka.

Jasiek opowiadał o dążeniu do realizacji marzeń, wyprawach w dalekie krainy i działalności fundacji „Poza Horyzonty”. Pokazał zebranym także swoje zdjęcia. Prezentował również swoją nową książkę „Poza Horyzonty” jak i rozdawał autografy.

Spotkanie z Jaśkiem uświetniło uroczystość wręczenia nagród w Konkursie na reportaż im. Maćka Chowanioka, którego organizatorem była „Gazeta Uniwersytecka UŚ”, miesięcznik Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: Uczniowie i studenci. Do redakcji napłynęło ponad 50 prac z całej Polski, a do finału dopuszczono 16. W kategorii student wygrała Anna Ginał, podczas, gdy pierwsze miejsce w kategorii uczeń oraz Grand Prix zdobyła Katarzyna Żołnierczyk

Maciek Chowaniok (1980-2008) był wieloletnim współpracownikiem „Gazety Uniwersyteckiej UŚ”. 17 listopada mija druga rocznica jego tragicznej śmierci w Biszkeku (w Kirgizji), gdzie pracował jako lektor języka polskiego. Był jednym z najlepszych absolwentów Uniwersytetu Śląskiego.

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.