Jasiek na spotkaniu z dziećmi w Bydgoszczy!

12 stycznia 2011 roku Jasiek spotkał się z dzieciakami w Zespole Szkół nr 29 w Bydgoszczy. W szkole  tej uczą się dzieci autystyczne wraz ze zdrowymi.

Na spotkanie  przyszło ponad stu uczniów z klas III-VI. Jasiek miał im pokazać, że wszystko jest możliwe. I właśnie to zrobił.

Mówił o tym,  że niepełnosprawni także mogą dokonywać niesamowitych rzeczy, pokonywać bariery i trudności. Wspominał o tym jak ważna jest otwartość na świat i drugiego człowieka, optymizm, a także pokazanie i uświadomienie zdrowym dzieciom,  że bycie innym, nie oznacza być gorszym.

Dzieciaki z zapartym tchem słuchały opowieści Jaśka o podróżach, wyprawach, zdobywaniu biegunów. ale także o tym, że pokonywanie trudności i samego siebie jest wielką radością i sprawia ogromną frajdę.

Uczniowie zadawali także ciekawe pytania, np. Czy można lepić śnieżki ze śniegu na biegunie? No właśnie, to można?

Tradycyjnie już na koniec Jasiek rozdawał autografy.

- Spotkanie z Jaśkiem, to była wspaniała godzina wychowawcza - napisała w relacji pani Justyna Smolińska - podczas, której młodzi ludzie mogli usłyszeć i zobaczyć na żywo człowieka, którego postawa jest godna naśladowania.

Po spotkaniu uczniowie nauczyciele Zespołu Szkół nr 29 postanowili wesprzeć naszą Fundację, organizując wśród społeczności szkolnej zbiórkę pieniędzy na ten cel. Dziękujemy wam serdecznie!

Tego dnia Jasiek odwiedził również I Prywatne Liceum Ogólnokształcące i I Prywatne Gimnazjum w Bydgoszczy. Dziękujemy za wszystkie spotkania!

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.