Jasiek w Sprawie dla reportera o Rafałku Ciężczaku

3 lutego 2011 r. w Telewizji Polskiej został wyemitowany odcinek Sprawy dla reportera, poświęcony głównie Rafałkowi Ciężczakowi – chłopcu, który urodził się bez rąk i z krótszą nogą. W sprawie chłopca wypowiadał się także Jasiek.

Rafałek mieszka niedaleko granicy polsko-ukraińskiej. Urodził się bez rąk, z krótszą nogą. Z mamą żyje w trudnych warunkach, w drewnianym domu bez łazienki. I to jest najpilniejsza rzecz, którą trzeba mu zapewnić.

Jest uzdolniony plastycznie – w programie możemy zobaczyć jak prawą stopą rysuje kamerę TVP oraz muzycznie. Rafał to także pełne życia dziecko, które lubi grać w piłkę, wchodzić pod górę. Bardzo potrzebuje pomocy.

Chłopiec mimo tego, że ma dopiero dziesięć lat przeszedł kilkanaście operacji. Potrzebne są kolejne zabiegi , które mogłyby ułatwić życie i funkcjonowanie w społeczeństwie. Pani Wiesława – mama Rafała bardzo chce zapewnić synowi godne życie. Niezbędna jest także rehabilitacja, a na tą, jak łatwo się domyślić nie stać rodziny chłopca.

- Rafał to jest silny facet. W tym materiale nie oglądamy smutnego, biednego chłopca, ale uśmiechniętego twardziela, który pociesza matkę. Takie doświadczenia naprawdę wzmacniają charakter. Taką mądrość bierze się z cierpienia, mamy obok siebie dziesięcioletniego nauczyciela – powiedział w programie Jasiek o Rafale.

Zapraszamy do obejrzenia materiału na stronach Telewizji Polskiej! Zobaczcie koniecznie!

Sprawa dla reportera, 3 lutego 2011 r.

Ruszyła także akcja pomocy Rafałkowi na Facebooku: Pomoc dla Rafałka

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.