Jasiek znowu w Kielcach

Jasiek przemawiał gościnnie na Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Podczas ostatniej sesji mówił o trudnych chwilach po wypadku, o wyprawach w różne części świata, ale przede wszystkim o spotkanych ludziach, którzy pomogli mu żyć w nowej rzeczywistości i inspirowali go do działania. Przybliżył także działalność naszej Fundacji, mówił w jaki sposób razem pomagamy podopiecznym zdobywać pieniądze na protezy, a także opowiedział o naszych „dużych wyprawach” takich jak zeszłoroczna wyprawa w beskid niski.

Jesteś młodym ale wielkim człowiekiem – powiedział Tadeusz Kowalczyk, przewodniczący Sejmiku dziękując Jaśkowi za niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Na to Jasiek przypomniał, że nie działa samotnie:

„Na co dzień spotykam wiele osób niepełnosprawnych, którzy zamykają się w sobie, w czterech ścianach, a czasami wystarczy jeden impuls, który zachęci do działania do wzięcia życia w swoje ręce. Tak było w moim przypadku. Dziś śmiało mogę powiedzieć, że jestem wielkim szczęściarzem, bo w swoim życiu spotkałem wielu niezwykłych ludzi, którzy uświadomili mi, że nie ma rzeczy niemożliwych. Pomogli znaleźć energię do robienia rzeczy nieprzeciętnych”.

Podczas spotkania ze świętokrzyskimi radnymi Jaśkowi towarzyszyła Weronika Gurdek - ambasador Fundacji  w województwie małopolskimi i Robert Biernacki, ambasador fundacji w Świętokrzyskiem.

Musicie przyznać że Jasiek miał pracowity dzień:

O godzinie 10.00 spotkaliśmy się z Adamem Jarubasem Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego, a następnie Jasiek  był gościem Sejmiku.

Na godzinę 11.00 przewidziano spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy.

Punktualnie o 13.00 Weronika Gurdek, Jasiek i Robert Biernacki spotkali się z Prezesem Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód Okręg Świętokrzyski dr Markiem Miłkiem oraz Eweliną Pawłowską członkinią tego Stowarzyszenia. Robocza rozmowa dotyczyła przeprowadzenia akcji na rzecz podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – Edyty Karolczak.

W godzinach wieczornych Jasiek odwiedził w szpitalu Jerzego Dziopę - Kawalera Międzynarodowego Orderu Uśmiechu, społecznika i człowieka wielkiego serca.

 

Mamy nadzieję że z naszych wspólnych wysiłków wyniknie jak najwięcej dobra i… środków na protezy dla naszych podopiecznych.

 

 

 

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.