KORONA GÓR POLSKI – NIEPEŁNOSPRAWNI W GÓRACH

Czołem Kochani! Dziś mamy niezwykłą propozycję dla wszystkich tych, którzy lubią chodzić po górach! Jeśli chcecie połączyć swoją pasję z pomaganiem innym… zostań wolontariuszem nowego projektu Fundacji – Niepełnosprawni w Górach – Korona Gór Polski :)

Projekt będzie trwał ok 2 lata, więc możesz dołączyć w każdym momencie, ale już dziś zapraszamy Cię na spotkanie organizacyjne, we Wrocławiu 16 kwietnia. Dowiesz się więcej o projekcie i o tym jaka będzie w nim Twoja rola.

Zarezerwuj też czas w dniu 22 kwietnia i weź udział w szkoleniu dla wolontariuszy we Wrocławiu, które pomoże Ci zrozumieć, jak pracować z osobami niepełnosprawnymi.

Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną, ale uważasz, że nie jest to przeszkoda w realizacji marzeń. Jesteś aktywny lub chcesz taki być. Kochasz góry, przyrodę i spędzanie czasu z innymi ludźmi. Zgłoś się!

Nasz projekt zakłada zdobycie 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce. Udział w projekcie wezmą zarówno osoby niepełnosprawne ruchowo jak i z ograniczoną sprawnością sensoryczną – osoby niewidome, głuche i niedosłyszące, nieme.

Chcielibyśmy, żeby dołączyła do nas również młodzież ze środowisk narażonych na wykluczenie społeczne – z domów dziecka i placówek resocjalizacyjnych. Wspólnie możemy złamać stereotyp i pokazać, że każdy może poznać smak przygody. Wystarczy tylko chcieć! :)

Jeżeli jesteś spoza Wrocławia, dowiedz się więcej o projekcie na korona@pozahoryzonty.org

To czy wejdziesz z nami na jeden, dwa czy dwadzieścia szczytów zależy tylko od Ciebie. Dla nas liczy się to, że chcesz wziąć udział w tej niezwykłej przygodzie razem z nami!

Szczegóły projektu znajdziesz na: http://dobroczynnosc.com/wp-content/uploads/2012/04/Korona-Gór-Polski.pdf

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.