Kraków Business Run – dla kogo pobiegną?

Już po raz kolejny ruszy wielki, ogólnopolski bieg dla innych. Poland Business Run to największy bieg charytatywny w Polsce.Bieg, dzięki któremu już od 5 lat z sukcesem udaje się stawiać na nogi kolejnych beneficjentów. Tym razem w królewskim mieście zawodnicy pobiegną dla:

Rafała Idzika- W związku z wypadkiem stracił jedną nogę. Dziś młody mężczyzna próbuje wrócić do normalnego życia, choć nie jet to łatwe. – Marzę o powrocie do pracy i do sprawnego funkcjonowania. Teraz nie pracuję, ale wykorzystuje ten czas na rehabilitację – opowiada Rafał. Jedynym źródłem utrzymania chłopaka jest teraz renta przyznana przez ZUS. Rafał ma 24 lata i mieszka w Dosłońcu, w województwie małopolskim.

Agnieszki Rundsztuk – mieszkanka Krakowa. W wieku 14 lat z powodu nowotworu złośliwego kości, pani Agnieszka miała amputowaną kończynę dolną na poziomie uda. Wychowuje samotnie ośmioletnią córeczkę. Obecna proteza jest w fatalnym stanie technicznym. Posiada liczne pęknięcia leja oraz uszkodzony staw kolanowy. Pani Agnieszce zależy na profesjonalnej protezie na lata, dzięki której mogłaby wrócić do pracy, gdyż ponad rok temu musiała z racji kłopotów z poruszaniem się z niej zrezygnować. Pani Agnieszka jest bardzo aktywną osobą i działała na rzecz osób niepełnosprawnych w Fundacji Matio, gdzie obecnie jest wolontariuszem.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.