KREATYWNI – nowe możliwości dla osób niepełnosprawnych

Z przyjemnością prezentujemy projekt pn. „KREATYWNI – nowe możliwości dla osób niepełnosprawnych”. Inicjatywa jest spójna z założeniami Ogólnopolskiego Programu Protezowania, a szczególnie działającego od listopada – Centrum OPP. Dlatego wspieramy „Kreatywnych” i gorąco zachęcamy do udziału w projekcie.

Projekt to wspólna inicjatywa Spółdzielni Socjalnej „Kreatywni” oraz Kiwanis International Klub „Nad Brdą”. Przedsięwzięcie ma charakter społeczny i ukierunkowane jest na wsparcie młodych osób niepełnosprawnych oraz pomoc w ich zatrudnieniu, a także na wykwalifikowaniu Asystentów Osobistych Osób Niepełnosprawnych.

Grupami docelowymi są niezatrudnieni niepełnosprawni w wieku 18-30 lat, w tym osoby z obszarów wiejskich, oraz niezatrudnione osoby w wieku 18-64, które pełnią obowiązki opiekuńcze nad osobami niepełnosprawnymi.

Projekt obejmuje szkolenia i warsztaty zmierzające do podniesienia umiejętności społecznych i wiedzy nt. rynku pracy oraz kursy zawodowe z zakresu branży hotelarsko-gastronomicznej i ogrodniczej; zajęcia z arteterapii oraz kursy AOON – Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej. Szkolenia prowadzone będą w siedzibie Spółdzielni Socjalnej „Kreatywni” w Bydgoszczy.

Ponadto przewidziane są płatne, trzymiesięczne staże dla wszystkich uczestników projektu oraz spotkania branżowe z pracodawcami regionu. 10 najpilniejszych uczestników projektu zostanie zatrudnionych!

 

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z kryteriami uczestnictwa, dokumentami rekrutacyjnymi oraz innymi szczegółowymi informacjami na temat projektu dostępnymi na stronie www.ON.kreatywni.com.pl.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej i EFS. Termin realizacji to 01 stycznia 2013 r. – 31 grudnia 2014 r.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.