Kto da więcej… Ten pomoże naprawić świat

Jak wiecie Fundacja prowadzi działania na wielu polach. Wielkie i spektakularne przedsięwzięcia, jak trwająca aktualnie wyprawa Beskid Niski 2011 Survival Expedition, czy ogólnopolska akcja „Rozkręcamy Nakrętki” to wspaniałe narzędzia pomocy osobom niepełnosprawnym, jednak na co dzień, liczą się też działania prowadzone na nieco mniejszą skalę. Doskonałym przykładem mogą być nasze wrześniowe działania z pogranicza kultury i dobroczynności o których pisaliśmy już w poprzednich wpisach.

Dzisiaj opowiemy Wam o bardzo udanej aukcji która miała miejsce w piątek 23 września w Kieleckim Muzeum Narodowym. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, miejsce w którym odbywała się impreza nadało całemu przedsięwzięciu odpowiedniego wyrazu i podkreślało powagę przedsięwzięcia. Do tego subtelnego, konserwatywnego wręcz wnętrza niespodziewanie dobrze wpasowały się bajecznie kolorowe przedmioty z całego świata. Japońskie kimono, czapka z Andów czy Aztecki kołowy kalendarz to tylko część licytowanych dóbr.

Jesteśmy winni ogromne podziękowania:

Jej Ekscelencji Pani Kalliopi Avraam Ambasador Republiki Cypryjskiej w Warszawie,

Panu Adamowi Jarubasowi Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego,

Panu Włodzimierzowi Wielgusowi Dyrektorowi Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach.

Ci wspaniali ludzie obieli, objęli patronatem honorowym naszą aukcję, dzięki czemu możliwe było zaproszenie na wydarzenie tylu znakomitości. W sumie wylicytowano 9 650 zł! Te pieniądze w całości zostaną przeznaczone na zakup pompy infuzyjnej dla dzieci z Oddziału Hematologiczno-Onkologicznego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach. Prawda, że to wspaniałe? Jest to możliwe dzięki ofiarności zwycięzców licytacji:

Grażyna Karolczyk,
Jan Cedzyński,
Michał Kubicki,
Oleg Magdziarz,
Ryszard Stępień,
Jerzy Suchański,
Daniel Wieleba,
Marek Wołoch.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom aukcji dziękujemy za takie wspaniałe dary serca! To jednak nie wszystko! Ponieważ piątkowe wydarzenie przyniosło jeszcze więcej dobra… jak to możliwe? Zwyczajowo już podczas imprezy, informujemy o możliwości wsparcia Fundacji przez wpłatę środków na specjalne konto, poza aukcją. Z tej możliwości skorzystała firma NSK Bearings Polska SA – która przekazała całe 5 000 zł na działania statutowe Fundacji. Z tego powodu naprawdę mocno dziękujemy!

Oprócz tego jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc w organizacji przedsięwzięcia i nasze serdeczne podziękowania kierujemy do:

Adama Szymańskiego Prezesa Zarządu Polsko-Węgierskiego Stowarzyszenia
Gospodarczego w Kielcach,
dr Marka Miłka Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Współpracy Polska- Wschód Oddział Świętokrzyski,
Magdaleny Pawłowskiej ze Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód Oddział Świętokrzyski.

Podlinkowane w artykule, profesjonalne zdjęcia aukcji wykonała Pani Lizamona Negra – za co jesteśmy szalenie wdzięczni!


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.