Kupujemy kolejną protezę!

19 grudnia 2010 r. we współpracy ze Stowarzyszeniem ORION zorganizowaliśmy w Nowym Sączu zbiórkę na rzecz naszej podopiecznej Ani Bajerskiej. Dzięki hojności sądeczan udało się zebrać kwotę 19 574,21 zł. Po raz kolejny – dziękujemy!!!

W zbiórkę na terenie Nowego Sącza tym razem zaangażowanych było ok. 50 wolontariuszy: członków Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich ORION, Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego „Góry na Kółkach”, działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Nowym Sączu oraz studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Fundację Poza Horyzonty reprezentowali Agnieszka Pleti, Ula Mela, Barbara Szymańska i Jasiek Mela.

Anna Bajerska jest studentką II roku pedagogiki w Nowym Sączu. Ania cierpi na niedowład kończyn dolnych z dysfunkcją ruchową chodu. Stan ten utrzymuje się po operacyjnym leczeniu przepukliny rdzenia w odcinku krzyżowym. Ania ma również wrodzoną deformację stóp. Była wielokrotnie operowana z powodu wad wrodzonych układu kostnego. Z powodu zapalenia kości prawej stopy, konieczna była amputacja prawej nogi na poziomie podudzia.

Fundacja Jaśka Meli we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich ORION z Nowego Sącza, postanowiła zorganizować dla Ani zbiórkę publiczną. Nasi wolontariusze kwestowali cały dzień we wszystkich najważniejszych punktach w mieście. Dzięki hojności mieszkańców Nowego Sącza uzbieraliśmy kwotę 19 574,21 zł. Dołączając do tego kwotę z wpłat indywidualnych na rzecz Ani (8 283,80 zł), możemy z radością oznajmić, że zgromadzone pieniądze są wystarczające na zakup protezy!!! Firma CTO już przygotowała dla Ani szczegółową ofertę, obecnie trwa realizacja zamówienia.

W imieniu Zarządu Fundacji Poza Horyzonty oraz w imieniu samej Ani pragniemy bardzo serdecznie podziękować naszym przyjaciołom ze Stowarzyszenia ORION: Patrykowi Wicherowi, Michałowi Mółce oraz Michałowi Izworskiemu – bez Waszego zaangażowania i doskonałej organizacji, nic by się nie udało! Jesteście wspaniali! Za poświęcony czas dziękujemy wszystkim wolontariuszom, uczniom sądeckich szkół i studentom. Dziękujemy również lokalnym mediom oraz proboszczom sądeckich parafii za pomoc w dotarciu z informacją o akcji do mieszkańców Nowego Sącza. Nade wszystko jednak, z całego serca dziękujemy sądeczanom! Państwa hojność można przeliczyć na pieniądze – to przecież konkretna kwota, dzięki której uda się pomóc Ani. Nie sposób jednak policzyć ile sprawili jej Państwo radości! Dla osoby niepełnosprawnej proteza to podstawowe narzędzie do normalnego, codziennego życia. Jeszcze raz bardzo, ale to bardzo serdecznie – dziękujemy!


Ogłoszenie wyników zbiórek na rzecz Ani Bajerskiej

W wyniku zbiórki publicznej przeprowadzonej przez Fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty” przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich „ORION” w dniu 19 grudnia 2010 r. na terenie Miasta Nowego Sącza na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Nowego Sącza z dnia 14 grudnia 2010 r., znak: WSO.PA.5022-8/10 uzyskano kwotę 12 001,65 złotych, 2,25 euro oraz 10 hrywien.

Zbiórka była prowadzona wyłącznie w formie zbiórki środków pieniężnych do zaplombowanych puszek kwestarskich.

Do przeprowadzenia zbiórki konieczny był druk identyfikatorów oraz ich laminowanie (55,00 złotych), jak również zakup zawieszek (36,23 złotych). Całkowity koszt przeprowadzenia zbiórki wyniósł 91,23 złotych.

Kwestę publiczną poprzedziła zbiórka przeprowadzona przez studentów na terenie Instytutów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Zbiórka ta prowadzona była za zgodą Rektora PWSZ w Nowym Sączu JM prof. dr hab. Zbigniewa Ślipka w dniach 11-12 i 16-18 grudnia 2010 r. W wyniku w/w zbiórki uzyskano kwotę 7 544,70 złotych, 5,57 euro oraz 5 koron czeskich.

Cała kwota zebrana podczas zbiórek będzie przeznaczona na zakup protezy prawej nogi dla Ani Bajerskiej podopiecznej Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

W imieniu Ani wraz z jej Rodziną, Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich „ORION” oraz Przyjaciół Ani pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Ludziom dobrej woli dzięki którym możemy pomóc Ani choć w części odzyskać sprawność, samodzielność i wiarę we własne możliwości.

 


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.