Liderzy Wsparcia – Teraz my pomożemy innym

Zakończyliśmy realizację projektu dofinansowanego ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Pierwszy etap projektu zakładał wyłonienie z grupy podopiecznych około 30 osób – kandydatów na Liderów Wsparcia.

Następnie przeprowadzone zostały rozmowy z kandydatami na Liderów, a zrekrutowana grupa 10 kandydatów uczestniczyła w szkoleniu, które pozwoliło na zdobycie wiedzy nt.: co to jest trauma i jak się zmierzyć z takim doświadczeniem, jak rozmawiać osobami, które doświadczyły amputacji oraz ich bliskimi, jakie kroki warto podjąć po amputacji, aby jak najszybciej wrócić do samodzielnego, aktywnego życia.

Liderzy otrzymali również podstawowe informacje z zakresu nowoczesnej protetyki, rodzajów zaopatrzenia ortopedycznego przy konkretnym typie amputacji. Jadąc na spotkanie będą wyposażeni w poradnik dla osób po amputacji, który będą mogli przekazać osobie zainteresowanej. Trenerem w tym zakresie będzie:

W ramach kolejnego etapu projektu Liderzy przeprowadzili serię spotkań z nowymi podopiecznymi fundacji, którzy każdego miesiąca zgłaszają się o pomoc do fundacji. Każde z takich spotkań odbyło się wg przygotowanego podczas szkolenia scenariusza.

Zwieńczeniem pilotażowej serii spotkań Liderów z osobami po amputacji było trzydniowe warsztatowe spotkanie z opiekunem grupy Liderów (Urszula Mela), w programie którego znalazła się superwizja dla Liderów.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.