Marek Ogórek

Marek Ogórek, 18 lat, mieszka w małej miejscowości nieopodal Lublina – w Samoklęskach. 2 listopada 2013 roku Marek uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Prawa noga Marka została wciągnięta przez wałek łączący traktor z maszyną rolniczą i następnie rozszarpana. Pierwszej pomocy udzielił mu tata, który również został zabrany do szpitala oraz 23-letni brat Darek. Tego samego dnia przeprowadzono pierwszą operację, w wyniku której amputowano Markowi nogę przed kolanem. Lekarze walczyli o uratowanie kolana. Jednakże uraz był na tyle nieodwracalny i zagrażający życiu, że 6 listopada zdecydowali się na drugą operację i dokonali amputacji powyżej kolana.

Rodzina Marka jest wielodzietna. Rodzice mają małe gospodarstwo rolne i jest to ich główne źródło utrzymania. Sytuacja finansowa rodziców jest bardzo ciężka. Marek jest uczniem III klasy szkoły zawodowej w Lubartowie. Dla Marka konieczna jest fachowa pomoc psychologa, jak również proteza i zdobycie środków na leczenie i rehabilitację. Rodzice nie dysponują takimi środkami finansowymi i bez pomocy z zewnątrz nie uda nam się wiele zdziałać. Koszt protezy to ok. 37 000,00 zł.

Chcesz pomóc?

Wpłać dedykowaną darowiznę, korzystając z płatności on-line (formularz poniżej). Jeśli nie korzystasz z bankowości internetowej, tutaj znajdziesz dane do tradycyjnej wpłaty (w tytule wpłaty proszę podać imię i nazwisko podopiecznego). Możesz również przekazać swój 1% podatku na rzecz Fundacji Poza Horyzonty i zadedykować go naszemu podopiecznemu. A jeśli chciałbyś pomagać nam stale – zapraszamy Cię do Klubu Wspieraczy Fundacji Jaśka Meli :)Kwota: PLN

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay.

DotPay


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.