Mariusz Gbyl

Mariusz Gbyl, 35 lat, mieszka w Dulczy Wielkiej w województwie podkarpackim. We wrześniu 2013 r., w pierwszym dniu nowej pracy zdarzył się nieszczęśliwy wypadek. Na nogi pana Mariusza spadły trzy betonowe, 1,5-tonowe płyty. Mimo natychmiast udzielonej pierwszej pomocy przez kolegów z pracy oraz sprawnej pomocy medycznej, prawej nogi nie udało się uratować. Musiała zostać amputowana w obrębie uda. Lewa noga cały czas jest rehabilitowana, gdyż w wyniku wypadku uszkodzona została również lewa stopa – pan Mariusz ma amputowane trzy palce. Dlatego w sytuacji pana Mariusza nauka chodu na protezie będzie możliwa dopiero po wygojeniu i zrehabilitowaniu drugiej nogi.

Tego co przeszedłem, nie da się opisać żadnymi słowami, a wiem, że jeszcze dużo przede mną. Zaznałem bólu, cierpienia i chwil załamania. Nie wiedziałem jak na moją sytuację zareaguje moja dziewczyna – Marzena, czy będzie chciała żyć z osobą niepełnosprawną. 28 grudnia 2013 r. wzięliśmy z Marzeną ślub – to jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu!

Cieszę się, że żyję. Nie mogę się poddać i załamać, bo jestem obok mojego 7-miesięcznego syna, Antosia i ukochanej żony. Tak naprawdę oni dodają mi sił każdego dnia. Nie zastanawiam się dlaczego mnie to spotkało, bo wiem, że w życiu są wzloty i upadki, a ja podniosę się z mego cierpienia dla mojej rodziny.

Pragnę być dla bliskich ostoją i chcę za wszelką cenę wrócić do pełnej sprawności, aby móc utrzymać rodzinę i wychować syna. Dobra proteza pomoże mi w realizacji planów, które miałem przede wypadkiem. Chcę wyremontować mieszkanie własnymi siłami, aby mój syn wychowywał się w godnych warunkach. Chcę grać w piłkę z synem, gdy podrośnie, chodzić z nim na wycieczki. Być jak każdy szczęśliwy ojciec i mąż. Chciałbym aby mój syn miał ojca, który pokaże mu świat.

Chcesz pomóc?

Wpłać dedykowaną darowiznę, korzystając z płatności on-line (formularz poniżej). Jeśli nie korzystasz z bankowości internetowej, tutaj znajdziesz dane do tradycyjnej wpłaty (w tytule wpłaty proszę podać imię i nazwisko podopiecznego). Możesz również przekazać swój 1% podatku na rzecz Fundacji Poza Horyzonty i zadedykować go naszemu podopiecznemu. A jeśli chciałbyś pomagać nam stale – zapraszamy Cię do Klubu Wspieraczy Fundacji Jaśka Meli :)Kwota: PLN

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay.

DotPay


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.