„Mój biegun” – historia założyciela Fundacji Poza Horyzonty

Mamy ogromną przyjemność zapowiedzieć zbliżającą się premierę filmu „Mój biegun”. Film opowiada historię założyciela Fundacji Poza Horyzonty – Jaśka Meli. Uroczysta premiera odbędzie się 23 października w Multikinie Złote Tarasy. Już dwa dni później film będzie można oglądać w kinach w całej Polsce. Gorąco zapraszamy na seanse!

Los potrafi często doświadczyć człowieka tak, że trudno się podnieść. Są jednak ludzie, którzy wobec największych przeciwności wydają się być niepokonani. Ich prawdziwą siłą jest to, że nigdy nie tracą nadziei…

Zanim Jasiek Mela stał się najmłodszym w historii zdobywcą dwóch biegunów, a zarazem pierwszą niepełnosprawną osobą, która dokonała takiego wyczynu; jego rodzina musiała poradzić sobie z serią tragicznych wydarzeń. Śmierć młodszego syna, a po kliku latach – ciężki wypadek nastoletniego Jaśka. To historia, w której rodzina odnajduje na nowo wiarę i miłość. Historia chłopca, który walcząc o powrót do normalnego życia, odnajduje w sobie siłę charakteru obcą niejednemu dorosłemu. To przepiękna opowieść o ludziach, którzy trwają razem pomimo tragedii i uczą się bolesne wydarzenia przekuwać w zwycięstwo.

Jako Jaśka Melę zobaczymy po raz pierwszy na wielkim ekranie w głównej roli – Macieja Musiała. W rolach rodziców Jaśka – Bartłomieja Topę („Drogówka”, „Dom zły”)  i Magdalenę Walach („Enen”). Historia chłopca, który, po tym jak uległ wypadkowi, podjął walkę z własnymi ograniczeniami, aby w końcu wraz z podróżnikiem Markiem Kamińskim zdobyć dwa bieguny Ziemi, zainspirowała producentów filmu „Nad życie” i „Oszukane” do opowiedzenia tych niezwykłych wydarzeń.

Obsada:
Maciej Musiał – Jasiek Mela
Bartłomiej Topa – Bogdan Mela
Magdalena Walach – Ula Mela

Twórcy:
Reżyseria: Marcin Głowacki
Scenariusz: Kaśka Śliwińska-Kłosowicz, Marek Kłosowicz
Zdjęcia: Dariusz Rudziński
Montaż: Robert Ciodyk PSM
Kierownictwo produkcji: Krzysztof Łojan
Scenografia: Grzegorz Skawiński
Kostiumy: Justyna Krzepkowska
Charakteryzacja: Monika Chojnacka
Muzyka: Mateusz Pospieszalski
Dźwięk: Mirosław Gibas (dźwięk na planie)
Casting: Gabi von Seltmann, Natalia Schmidt
Sekretarz programu: Elżbieta Czaja
Producenci: Krystyna Lasoń, Marek Kłosowicz

Czas trwania filmu: 87 min
Dystrybucja: ITI Cinema
W kinach:  25 października 2013 r.


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.