MP Power Projekt dla Poland Business Run!

Poland Business Run po raz kolejny zwycięzcą! Zdobyliśmy nagrodę MP Power Projekt w kategorii CSR w branży eventowej. To prestiżowe wyróżnienie naszemy charytatywnemu biegowi biznesowemu przyznał MeetingPlanner.pl, portal dedykowany organizacji wydarzeń specjalnych.

 

Meeting Planner Power Awards to pierwszy konkurs poświęcony branży eventowej, który poszukuje najlepszych realizacji i praktyk we wszystkich jej sektorach. Organizatorzy konkursu  wyróżniają najlepsze eventy i projekty związane z event marketingiem, wskazują miejsca ze szczególnym potencjałem eventowym oraz wyróżniają osobistości i ekspertów branży.

Nagrodę MP POWER AWARDS w imieniu zespołu przygotowującego Poland Business Run odebrali Wojciech Liszka, inicjator wydarzenia w Krakowie i Agnieszka Kazimierczak z firmy Hays -Recruiting experts worldwide  – organizatora biegu w Warszawie. Odbierając nagrodę, czułem się dumny. Gdy tworzyliśmy podwaliny Poland Business Run, nie przeszło mi przez myśl, że wydarzenie może tak się rozwinąć, że pomożemy aż tylu osobom. Żałuję, że nie udało nam się odebrać nagrody w gronie całego zespołu osób zaangażowanych w organizację. Myślę, że mogłoby dla nas zabraknąć sceny, ale właśnie to jest piękne w tej idei. Nagroda przyznana zespołowi Poland Business Run przez ekspertów branży eventowej to największy zaszczyt. Nasza impreza jest organizowana przez zespół wolontariuszy, na co dzień nie zajmujących się organizacją imprez. Tym większa duma, że zostaliśmy docenieni w konkurencji z realizacjami profesjonalnych agencji eventowych – mówi Wojciech Liszka, inicjator wydarzenia w Krakowie.

Poland Business Run 14 września 2014 roku wystartował w pięciu miastach Polski: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie. Na starcie stanęło prawie 10 000 osób, pracowników firm i korporacji. A wszystko dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, którzy potrzebują protez nóg. Poland Business Run zebrał 750 000,00 zł z opłat startowych i akcji Pomagam Bardziej – to sposób, by każdy mógł pomóc i wesprzeć inicjatywę, bez względu na udział w biegu. Dzięki temu mogliśmy pomóc 18 osobom, kupując dla nich 24 protezy dostosowane do ich potrzeb. Teraz będą mogli normalnie funkcjonować na co dzień i spełniać swoje marzenia. Z protezami jest tak jak z butami, muszą być wygodne i dobrze dobrane. – mówi Jasiek Mela.

Impreza została zainicjowana w 2011 roku przez UBS Kraków oraz Radisson Blu Hotel Kraków, a jej pierwsza edycja – jeszcze w wersji lokalnej, odbyła się w 2012 roku jako Kraków Business Run. W ciągu trzech lat osiągnięto niebywały sukces. Do inicjatywy dołączyły 4 miasta, w biegu wzięło udział 15 000 biegaczy z 1000 różnych firm, zebrano ponad 1 200 000,00 zł i zakupiono 34 protezy dla 25 osób.

Przypominamy również, że to już druga nagroda dla Poland Business Run w tym roku. W lutym otrzymaliśmy Top CSR Initiative of The Year. Przygotowania do Poland Business Run 2015 już trwają!


Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.