Beskid Niski 2011

We wrześniu 2011 r. wyruszy kolejna wyprawa Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – Beskid Niski 2011 Survival Expedition. Jasiek Mela i dziesięciu niepełnosprawnych uczestników zmierzy się z dziesięciodniową, survivalową ekspedycją po najdzikszych zakątkach polskich gór!

Beskid Niski 2011 Survival Expedition to najnowszy projekt wyprawowy Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. To kolejna, po wyprawach Elbrus 2009 i El Capitan 2010, inicjatywna Fundacji, poprzez którą chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne mogą żyć aktywnie, podróżować i robić rzeczy wielkie. A nawet ekstremalne!

Beskid Niski 2011 Survival Expedition

Tym razem na wyprawę zabierzemy 10 osób niepełnosprawnych – podopiecznych Fundacji Poza Horyzonty – aby razem zmierzyć się z ok. 150 km trasą w Beskidzie Niskim i Bieszczadach, do dziś najdzikszych pasmach górskich w Polsce. To wyjątkowe miejsca na mapie polskich gór – zapomniane, opuszczone, naznaczone przez historię, puste i nieznane, styk kultur i osobliwości przyrody.

W trakcie wyprawy uczestnicy spróbują wielu różnych aktywności: trekking górski, wspinaczka skałkowa, zajęcia linowe, speleologia, survival i biwakowanie, orienteering, przeprawa kajakowa, jazda konna, kolarstwo przełajowe i wiele innych. Wyprawa rozpocznie się w rejonie Uścia Gorlickiego, a zakończy w Komańczy. Poprzedzi ją zgrupowanie adaptacyjne w Kotlinie Kłodzkiej. W trakcie wyprawy będziemy m.in. przeprawiać się kajakiem przez jezioro i nocować w jaskini, jeździć wąskotorówką, rozpalać ogień bez pomocy zapałek i przyrządzać obiad z tego co… znajdziemy w lesie! Jednym słowem – będzie się działo!

Wyprawę poprowadzi doświadczony specjalista i instruktor survivalu, Tomek Deroń razem z ekipą Selenge (www.selenge.pl). Podczas wyprawy będzie kręcony film, a zmagania uczestników wyprawy będzie można śledzić na Facebooku i Blipie.
Osoby i firmy zainteresowane wsparciem – finansowym lub produktowym – naszego projektu, prosimy o kontakt z koordynatorem wyprawy Weroniką Gurdek pod numerem tel. +48 509 404 140 lub w.gurdek@pozahoryzonty.org.

Można również wpłacać pieniądze na nasze konto: 79 88040000 0000 0023 9551 0001 z dopiskiem „Beskid 2011”. Dziękujemy!


Partnerzy

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.