Uczestnicy

Do udziału w wyprawie zapraszamy 10 osób niepełnosprawnych, głównie podopiecznych Fundacji Jaśka Meli. W grupie uczestników będzie osoba niewidoma, dwie osoby niesłyszące, osoba poruszająca się na wózku oraz sześcioro podopiecznych Fundacji Poza Horyzonty – osoby po amputacjach. Uczestnicy wyprawy to ludzie w różnym wieku, z różnych części Polski, którzy trafili do nas w trudnych momentach życia, zwracając się do Fundacji o pomoc (zakup protezy, wsparcie psychologiczne po wypadku/chorobie).

Już niebawem szczegółowe informacje!

Ponadto w wyprawie udział wezmą:

Jasiek Mela

Jasiek Mela, fot. Sz. Szcześniak

W 2002 r. uległ ciężkiemu wypadkowi porażenia prądem. Stracił rękę i nogę. Dwa lata później wspólnie z Markiem Kamińskim zdobył oba Bieguny Polarne (w 2004 r.). Jest najmłodszym i jak dotąd jedynym niepełnosprawnym na świecie, który tego dokonał. W roku 2008 zdobył afrykańskie Kilimandżaro (5896 m n.p.m.), w 2009 r. – Elbrus (5642 m n.p.m.). W tym samym roku wystartował i ukończył największy na świecie maraton w Nowym Yorku. W 2008 r. założył Fundację Poza Horyzonty, która niesie pomoc poszkodowanym w wypadkach oraz realizuje projekty integracyjne.

Tomek Deroń, kierownik wyprawy

Tomek Deroń

Instruktor survivalu, socjoterapeuta, pedagog, założyciel i właściciel Selenge.pl. Szkoły przetrwania uczył się od najmłodszych lat, jeszcze w harcerstwie. Dziś jest organizatorem wielu obozów survivalowych, współpracownikiem firmy Kompas. Łączy pasję z pracą zawodową. Na co dzień dzieli się własnymi doświadczeniami, koordynując wyprawy i szkolenia związane z prowadzeniem aktywności ruchowej w terenie oraz szkolenia kształtujące relacje interpersonalne, a wszystko to z wykorzystaniem elementów szeroko pojętej turystyki aktywnej.

Weronika Gurdek, koordynator projektu

Weronika Gurdek, fot. Jasiek Mela

Fotograf i grafik (autor logotypu wyprawy), koordynator projektów wyprawowych Fundacji Jaśka Meli. Prowadzi także stronę Fundacji. W 2010 r. koordynowała projekty „Niepełnosprawni w skałach” oraz „Niepełnosprawni w górach”, a także współorganizowała wyprawę El Capitan 2010. Pasjonatka gór i podróży, prowadzi fotoblog www.ikah.net.

Wojtek Hernik, szef logistyki wyprawy

Wojtek Hernik

Na co dzień instruktor survivalu, instruktor wspinaczki oraz instruktor ZHP. Organizuje wyprawy w różne zakątki świata. Jest właścicielem firmy eventowej. Współorganizator zawodów w Adventure Race oraz Mountain Marathon.

Maciek Miros, fizjoterapeuta, logistyk

Pasjonat wszelakich wypraw w górskie tereny w imię zasady: im trudniej tym fajniej. Na co dzień poszukiwacz nowych rozwiązań i wyzwań w pracy szkoleniowej.

Norbert Grzybek, logistyk

Norbert Grzybek

Trener, coach, miłośnik rajdów górskich (pieszych i rowerowych), żeglarz. Od 1999 r. zajmował się w korporacjach sprzedażą, motywacją i procesami przechodzenia przez zmiany. Od 2007 r., już jako wolny strzelec, żyje z dzielenia się zdobytymi doświadczeniami w ramach projektów szkoleniowych. Hołduje zasadzie „być kim jesteśmy i stawać się tym, kim możemy się stać”. W trakcie współtworzenia fundacji Ocean Marzeń.

Maciek Cichocki, specjalista od odcinków rowerowych

Pasjonat życia pełną piersią. Trener umiejętności psychospołecznych, specjalista od budowania zespołów na zasadzie synergii. Zwolennik równowagi między realizacją życiowej pasji i ciągłym rozwojem osobistym, twórca projektu szkoleniowego Myśl Kreatywna. Miłośnik jesiennych Bieszczad, zimowych Tatr i wszelkich dzikich, górskich ścieżek rowerowych.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.