Uczestnicy wyprawy

Anna Drobna

Anna Drobna
Anna Drobna – 27 lat, pochodzi z Grzechyni k. Makowa Podhalańskiego, obecnie mieszka i pracuje w Tarnowie. Absolwentka turystyki i PR, na co dzień tworzy strony internetowe. Urodziła się bez lewego przedramienia. Pasjonuje się fotografią cyfrową i analogową, turystyką górską, zimą jeździ na snowboardzie, a w pozostałą cześć roku nie rozstaje się z rowerem. Marzy o wyprawie na Islandię i do Nowej Zelandii.

Olga Płachecka

Olga Płachecka
Olga Płachecka – 17 lat, od jedenastu lat mieszka w Irlandii, więc jest to praktycznie jej dom. Ola planuje studia w college’u w Glasgow – chce zostać protetykiem. Sama porusza się na protezie podudzia. - Bardzo bym chciała osiągnąć ten cel, bo uważam że to fascynujący zawód i wierzę, że mogę pomóc innym nie tylko jako protetyk, ale też dzieląc się osobistym doświadczeniem.

Dariusz Chmaj

Dariusz Chmaj
Dariusz Chmaj – 35 lat, niepoprawny optymista, który pomimo amputacji prawej nogi wierzy, że zdobędzie szczyty gór Wicklow. Jak nie dokona tego na protezie czy kulach, to dostanie się tam na plecach kolegów ;) Pochodzi z południa Polski, gdzie góry i czeskie piwo jest na wyciągnięcie ręki. Młodość spędził z gitarą, a okres studiów przed monitorem komputera, gdzie niejednokrotnie uratował ludzkość od zagłady grając w grę UFO. Obecnie mieszka pod Warszawą, gdzie wolne chwile dzieli z Izą, Gabrysią i Marysią.

Jakub Bochniarz

Jakub Bochniarz
Jakub Bochniarz, 24 lata, mieszka w Warszawie. We wrześniu 2011 uległ wypadkowi motocyklowemu. Pomimo wielu prób nie udało się uratować nogi, przeprowadzono amputacje na poziomie uda. Przed wypadkiem Jakub prowadził aktywny tryb życia, miał wiele pasji i lubił sport. Jego marzeniem jest proteza, w której mógłby realizować swoje pasje sprzed wypadku. - Chcę wziąć udział w wyprawie do Irlandii, bo chciałbym udowodnić sobie, że jestem w stanie dalej funkcjonować jak przed wypadkiem. Zawsze lubiłem wyprawy surwiwalowe i kocham góry, mam w tych dziedzinach nie małe doświadczenie. Chętnie sprawdzę swoje możliwości i mam nadzieję, że uda mi się mile zaskoczyć.

Marcin Rżanek

Marcin Rżanek

Marcin Rżanek – 30 lat, mieszka w Wiśniowej Górze koło Łodzi. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Pasjonat podróży. Przejechał na rowerze polskie wybrzeże w 2003 roku oraz odwiedził na rowerze kilkadziesiąt miast centralnej polski. Amator fotografii i górskich wędrówek. Uczestnik projektu Razem na szczyty. Prowadzi bloga pod adresem: www.marcin-podroze-foto.blogspot.com.

Paweł Zieliński

Paweł Zieliński
Paweł Zieliński – 36 lat, uwielbia tuptać nie tylko po górach i nie tylko za dnia. Jeśli chodzi o wieczorno-nocne spacery to mimo, a może dzięki dużej wadzie wzroku – nie widzi przeszkód. Lubi frytki, pizzę i tiramisu. Nie cierpi hipokryzji. Uznaje zasadę: carpe diem.

Przemysław Kyrcz

Przemysław Kyrcz
Przemysław Kyrcz – 36 lat, dorastał na dolnym śląsku, obecnie mieszka w Krakowie. Z wykształcenia prawnik. Pracuje jako pracownik samorządowy. Jest Zastępcą Przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników UMK oraz Zakładowym Społecznym Inspektorem Pracy. W 1994 roku w wyniku wypadku amputowano mu nogę. Od tego czasu chodzi z użyciem protezy uda. Od 2009 roku choruje na stwardnienie rozsiane. Jak tylko ma okazję i siły to chodzi po górach. Tam nie ma sprawnych i niepełnosprawnych, są koleżanki i koledzy na szlaku. Uwielbiam nurkować i jeździć na rowerze.

Antoni Kazimirovich

Antoni Kazimirovich
Antoni Kazimirovich – 35 lat, urodził się w Starym Dworku (na Białorusi, dom rodzinny w Jodkiewiczach Wielkich 40 km na południe od Grodna). Mieszka obecnie w Bydgoszczy. Żonaty. Ma syna Tomasza w wieku 4 lat. Pasją Antoniego jest fotografia, modelarstwo, motoryzacja, muzyka, literatura oraz wyprawy, również górskie. - Góry mnie „złamały” jak i góry ustrzegły mnie przed śmiercią. Jestem po amputacji z wyłuszczeniem w stawie biodrowym lewej nogi. Poruszam się o kulach. Marzę o tym, żeby jeszcze kiedyś stanać na własnych nogach, jak również o wyprawach rowerowych na handbike-u.

Jan Góral

Jan Góral
Jan Góral, 62 lata, mieszka w Namysłowie w województwie opolskim. Był leczony szpitalnie przez 4 lata, aż do 1980 roku. W roku 1982 amputowano mu prawą nogę na wysokości podudzia, a w roku 1984 podudzie w lewej nodze. - Amputacja czy wiek nie stanowią żadnej bariery i przeszkody, abym mógł aktywnie uczestniczyć w normalnym życiu. Myślę, że swoją aktywnością porwę do życie inne osoby, a w szczególności młodych ludzi, których los dotknął.

Kadra

Jasiek Mela

Jasiek Mela

Jasiek Mela – urodził się 30 grudnia 1988 r. w Gdańsku, ale wychował się w Malborku. W 2002 roku, mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi – w wyniku porażenia prądem amputowano mu rękę i nogę. Dwa lata później razem z polarnikiem Markiem Kamińskim wyruszył na wyprawę na Biegun Północny i Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł nowojorski maraton. W 2009 roku założył Fundację Poza Horyzonty by pomagać osobom niepełnosprawnym w powrocie do aktywnego życia. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach i szyje na maszynie.

Tomasz Deroń

Tomasz Deroń

Tomasz Deroń – instruktor survivalu, socjoterapeuta, pedagog, założyciel i właściciel Selenge.pl. Szkoły przetrwania uczył się od najmłodszych lat, jeszcze w harcerstwie. Dziś jest organizatorem wielu obozów survivalowych. Łączy pasję z pracą zawodową. Na co dzień dzieli się własnymi doświadczeniami, koordynując wyprawy i szkolenia związane z prowadzeniem aktywności ruchowej w terenie oraz szkolenia kształtujące relacje interpersonalne, a wszystko to z wykorzystaniem elementów szeroko pojętej turystyki aktywnej.

Urszula Mela

Urszula Mela

Urszula Mela (psycholog) – pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz w Fundacji Poza Horyzonty. Zajmuje się pomocą psychologiczną osobom przeżywającym trudności, w tym osobom po przebytych traumach. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, rodziców, kuratorów, wolontariuszy oraz zajęcia warsztatowej w obszarach: rozwoju umiejętności psychospołecznych, umiejętności wychowawczych, profilaktyki, rozwoju osobistego. Aktualnie w trakcie szkolenia z psychotraumatologii w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii.

Weronika Gurdek

Weronika Gurdek

Weronika Gurdek (kierownik wyprawy) – fotograf i filmowiec (autorka filmu „Beskid Niski 2011 Survival Expedition”), koordynator projektów wyprawowych Fundacji Poza Horyzonty. W 2010 r. koordynowała projekty „Niepełnosprawni w skałach” oraz „Niepełnosprawni w górach”, a także współorganizowała wyprawę El Capitan 2010. W 2011 r. przygotowywała wyprawę Beskid Niski 2011 Survival Expedition. Pasjonatka gór i podróży, prowadzi firmę KOLAPSAR, świadczącą usługi z zakresu sztuk wizualnych.

Joanna Rokosz

Joanna Rokosz

Joanna Rokosz – wolontariuszka Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, studentka fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy. Prywatnie pasjonuje się sportami wodnymi, jest też ratownikiem, sędzią i instruktorem pływania. Uwielbia podróże – w tym roku ma za sobą wyjazd do dalekiej, zimnej Norwegii w poszukiwaniu zorzy polarnej.

ORGANIZATORZY – IRLANDIA:
Joanna Wawrzyńska – koordynator projektu
Bożena Janoś – sekretarz wyprawy
Rafał Stachowicz – przewodnik
Krzysztof Rydziński – obsługa techniczna
Wiesława Zając-Rydzińska – obsługa techniczna
Agnieszka Jarochowicz – tłumacz
Justyna Solecka – zdobywanie funduszy
Renata Szyszka – zdobywanie funduszy
Agnieszka Przybyszewska – zdobywanie funduszy
Marzena Zawadzka – zdobywanie funduszy
Katarzyna Sochaj – zdobywanie funduszy
Marta Dobrowolska – projekty graficzne
Jaroslaw Płachecki – rzecznik

Możliwość komentowania jest wyłączona.