Poland Business Run

Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty ma przyjemność zaprosić firmy i mieszkańców kolejnych miast Polski do udziału w charytatywnej imprezie sportowej o niespotykanej dotychczas skali – Poland Business Run.

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który już po raz trzeci wystartuje jednocześnie w różnych miastach Polski. Bieg łączy w sobie chęć pomagania ze zdrowym stylem życia i dobrą zabawą. Jego celem jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty - osobom, które w wyniku różnych zrządzeń losu: wypadków lub chorób, zostały poddane amputacjom kończyn. Dajemy im protezy, a wraz z nimi nadzieję!

Bieżące informacje na temat PBR znajdziecie na stroniehttp://polandbusinessrun.pl/

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach poświęconych poszczególnym biegom:
Kraków - http://krakowbusinessrun.pl/
Poznań - http://poznanbusinessrun.pl/
Katowice - http://katowicebusinessrun.pl/
Łódź –  http://lodzbusinessrun.pl/

Warszawa – http://warszawabusinessrun.pl/ 

Biorąc udział w Poland Business Run, wspierasz konkretnych podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – osobom, które w wyniku wypadków lub ciężkich chorób zostały poddane amputacjom kończyn. Ta sytuacja zmieniła całe ich życie. Często poruszają się na wózkach, o kulach lub na kiepskiej jakości protezach. Borykają się z odrzuceniem, problemami finansowymi, nie potrafią zaakceptować swojej sytuacji. Ale przy tym mają swoje marzenia – o normalnym funkcjonowaniu, o życiu w społeczeństwie, a nie poza nim, o podjęciu nauki i pracy. Najczęściej jednak marzą o tym, by bez strachu wyjść z domu, wsiąść do tramwaju, iść na zakupy, wyjść po schodach, jeździć na rowerze, zagrać w piłkę, tańczyć czy biegać… Poland Business Run jest po to by im to umożliwić.

14 września prawie 10 000 osób w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie wystartowało w Poland Business Run, by pomóc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Udało się! Co najmniej 11 osób dostanie nowe dostosowane do ich potrzeb protezy.

To była już 3. edycja charytatywnego biegu biznesowego Poland Business Run. Pierwszy bieg odbył się w Krakowie w 2012r., wzięło w nim udział 1025 osób, co pozwoliło na zakup protezy nogi dla Justyny. W 2013 roku w jego ramach odbyły się: Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run. Łącznie wzięło w nich udział 4555 osób i zebrano blisko 400 000 zł brutto na 10 protez dla 8 podopiecznych Fundacji.

W tym roku udało się zebrać rekordową sumę ponad 740 tysięcy brutto z opłat startowych i dodatkowej akcji Pomagam Bardziej. Łącznie z opłat startowych i akcji Pomagam Bardziej zebrano w Krakowie ponad 232 tys. zł. brutto W Poznaniu to kwota ponad 200 tys. zł. brutto Katowice mogą pochwalić się sumą ponad 96 tys. zł. brutto. Łodzianom udało się zgromadzić ponad 76 tys. brutto, a w Warszawie na konto wpłynęło prawie 127 tys. brutto.

Krakow Business Run pomógł 26 letniej Danusi (która urodziła się bez prawego podudzia, dwóch palców u prawej dłoni oraz ze zniekształconą stopą), 29 letniej Justynie (straciła nogę w wyniku kilkunastomiesięcznej przewlekłej choroby) i 32 letniemu Danielowi (który w wyniku wypadku, a później zakażenia gronkowcem stracił lewą nogę). Poznań pobiegł dla Piotra i Jakuba – mężczyźni potrzebują protez obydwu nóg. W Katowicach biegacze pomogli Grzegorzowi, który w wyniku odmrożenia stracił obie stopy, i Ani, potrzebującej protezy stopy. W Łodzi beneficjentem był Tomek – wyjątkowo otwarty i pozytywnie nastawiony do życia młody człowiek, który na co dzień musiał radzić sobie bez nóg i z częściową amputacją obydwu dłoni. Warszawa bieg dedykowała Łukaszowi, który nogę stracił w wyniku wypadku samochodowego, oraz Soni – 17-latce, która w wieku 8 lat zachorowała na nowotwór złośliwy prawej kości udowej; od tego czasu przeszła już ponad dwadzieścia kuracji chemioterapii, a ostatecznie jedyną szansą na wyleczenie, okazała się amputacja całej nogi, z wyłuszczeniem w stawie biodrowym.

Poland Business Run odbył się już 3 razy. W dwóch poprzednich latach pomógł 9 osobom. A przez wszystkie lata w sumie aż 18!

Jeśli nie biegniesz, a chcesz pomóc, wesprzyj nas poprzez wpłatę w zakładce Wspieram Akcję. Na to konto nasi przyjaciele, sympatycy i ludzie dobrej woli mogą dokonywać wpłat, które pomogą podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Każda kwota się liczy – 5, 10, 100 zł – wszystkie wpłaty zsumujemy i przekażemy na rzecz podopiecznych Fundacji.

Poland Business Run wspierają znane osoby. W Krakowie, pobiegli Julia Kamińska i Mateusz Janicki, Drużyna Narodowego Teatru Starego, seriali Na Wspólnej i Szpital. W Warszawie na starcie stanęli m.in. Basia Kurdej-Szatan i Robert Korzeniowski. A rozgrzewkę poprowadziła Ewa Chodakowska. Swoim wizerunkiem i pozytywną opinią imprezę wsparły osoby związane z polskim sportem i show-biznesem – Jerzy Dudek, Sonia Bohosiewicz, Przemysław Saleta, Leszek Kuzaj, Mateusz Kusznierewicz i inni.

W ilu miastach Poland Business Run odbędzie się w 2015 roku? Ile osób pobiegnie i ilu osobom pomoże? W jaki dzień kilka polskich miast skoncentruje się na pomocy osobom po amputacji? Wszystko rozstrzygnie się wkrótce. Do biegu, gotowi… start przygotowań Poland Business Run – edycji 2015!

Możliwość komentowania jest wyłączona.