Musical Poza Horyzonty

Premierowy spektakl Musicalu Poza Horyzonty odbył się w 2009 roku w Krośnie. Z pomysłem na niego w Fundacji pojawiła się któregoś dnia grupa młodzieży z Krosna, która postanowiła podzielić się swoimi talentami i zorganizować widowisko muzyczno-teatralne w szczytnym celu pomocy osobom po amputacji – podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Dzięki ich zaangażowaniu powstała inicjatywa, z której zyski zostały przekazane na cel charytatywny i postawiły kogoś na nogi. W wykonaniu zespołu, który przyjął nazwę Poza Horyzonty, oczywiście, odbyły się dwa musicalowe wieczory.

W 2012 roku pomysł powrócił dzięki Monice Jankowskiej-Rangelov, wtedy Dyrektor ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w firmie UBS. W ciągu kilku miesięcy zespół w składzie: Iwona Jęczyńska – koordynator projektu, Rafał Stach – dyrektor artystyczny, Agnieszka Pleti – dyrektor Fundacji Poza Horyzonty, Magdalena Ohl – koordynator Ogólnopolskiego Programu Protezowania Fundacji – stworzył profesjonalne widowisko, które zostało nagrodzone owacją na stojąco. W 2013 roku na deskach Teatru Ludowego w Krakowie wystawiona została Musicalowa Podróż Poza Horyzonty. Dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony na zakup protezy ręki dla Piotra Gołąba.

Wspólna pasja i ogromne zaangażowanie wszystkich osób biorących udział w widowisku i jego przygotowaniu sprawiły, że znowu na jednej edycji się nie skończyło. Projekt ten przyciąga widzów, ponieważ pokazuje, że dzieląc się swoimi talentami, można stworzyć coś niezwykłego, dobrze się przy tym bawiąc, a co najważniejsze – pomóc komuś, kto tego potrzebuje. W roku 2014 Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, zespół Poza Horyzonty z Krosna i firma UBS zorganizowali musical po raz drugi – Diversity Rock Opera odbył się 11 i 12 maja 2014 w Operze Krakowskiej. Pomogliśmy Renacie Chrostek – młodej, utalentowanej wokalnie dziewczynie po amputacji obu podudzi.

W 2015 roku tradycję kontynuował fantastyczny zespół UBS - dzięki zaangażowaniu wolontariuszy tej firmy, którzy ponownie na deskach Teatru Ludowego wystawili znakomity musical „HiJack!”, kolejna osoba po amputacji otrzymała nowoczesną protezę: 37-letni Krzysztof Sioła, ojciec 4-letniej, również niepełnosprawnej Marcelinki. Dodatkowa, świąteczna edycja spektaklu pozwoliła na zebranie środków na specjalistyczny wózek dla Marcelinki.

Krakowska publiczność nowy musical obejrzy w październiku – tym razem nosi tytuł Dingo. Z wydarzeniem, które na stałe wpisało się w program kulturalny Krakowa, w tym roku gościmy na deskach Teatru Variete, a także po raz pierwszy jedziemy do Wrocławia, by zdobyć serca widzów w Teatrze Muzycznym Capitol.

Celem organizacji musicalu jest także zwiększanie świadomości społecznej na temat tego, jak nowoczesne protezy usprawniają funkcjonowanie osób po amputacjach.

Dingo już 17 i 18 października 2016 w Krakowie oraz 7 listopada 2016 we Wrocławiu! Wszystkie niezbędne informacje – w zakładkach poniżej:

- Dingo. The Musical
- Bilety
- Beneficjenci
- Twórcy
- Sponsorzy i partnerzy
- Wesprzyj MPH!
- Galeria
- Media o musicalu

Zapraszamy, dziękujemy i życzymy niezapomnianej zabawy!

Możliwość komentowania jest wyłączona.