HiJack! 2015

W październiku, listopadzie i grudniu 2015 krakowska publiczność po raz kolejny miała okazję obejrzeć charytatywny musical, tym razem pod tytułem HiJack. Spektakl organizowany przez Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz firmę UBS już po raz trzeci pomógł zebrać fundusze na protezę dla osoby po amputacji: tym razem był to 37-letni Krzysztof Sioła, ojciec 4-letniej Marcelinki. Grudniowa edycja wsparła również Marcelinkę, której sfinansowaliśmy specjalistyczny wózek.

Musical, który na stałe wpisał się w program kulturalny Krakowa, w 2015 roku gościł ponownie na deskach Teatru Ludowego (po raz pierwszy wystawiliśmy tam Musicalową Podróż Poza Horyzonty w 2013 roku).

Scenariusz HiJack opowiadał historię inspektora Jacka Danielsa, który prowadzi śledztwo w sprawie kobiety zaginionej na lotnisku. Widzowie przenieśli się na międzynarodowy terminal, na którym podejrzani pasażerowie udowadniali swoją niewinność. Ponad 20 wykonawców zaprezentowało swoje zdolności wokalne, wykonując 14 piosenek przy akompaniamencie zespołu muzycznego grającego na żywo.

Celem organizacji wydarzenia było przede wszystkim niesienie pomocy osobom z niepełnosparwnościami oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat tego, jak nowoczesne protezy usprawniają funkcjonowanie osób po amputacjach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.