MPH 2013

10 i 11 marca 2013 w Teatrze Ludowym artyści-wolontariusze podczas muzycznego spektaklu Musicalowa Podróż Poza Horyzonty – Charytatywny Wieczór Fundacji Jaśka Meli zaśpiewali:

Wybudujemy wieżę –
Wierzę, wierzę, wierzę,
Choć różne słowa, różny kolor skór,
Byle się tylko znaleźć w pozaziemskiej sferze,
Gdzie szczyty gór,
Gdzie pośród chmur…

Celem tej inicjatywy było zebranie środków na zakup protezy ręki dla Piotra Gołąba, podopiecznego Fundacji, tak samo jak my wszyscy poszukującego swojej drogi do szczęścia.

Twórcami musicalu byli artyści z grupy wokalno-tanecznej z Krosna, pracownicy firmy UBS (w ramach wolontariatu pracowniczego) oraz artyści zaproszeni przez Stowarzyszenie Zakątek 21.

Musicalowa Podróż Poza Horyzonty była wyprawą w świat musicalowych hitów, stanowiących magiczne połączenie tańca, słów, muzyki i śpiewu. Reżyserem był Rafał Stach, a spektakl wzbogaciła oryginalna choreografia przygotowana przez Marię Patrylak i Michała Drozda. Spektakl był zbiorem najznakomitszych szlagierów scen musicalowych świata w nowych i porywających aranżacjach. Talenty twórców eksplodowały w niezwykłej scenerii i zabrały nas wszystkich w podróż poza horyzonty naszych oczekiwań…

Motywem przewodnim Musicalowej Podróży Poza Horyzonty była opowieść o dzieleniu się tym, co najlepsze, przeplatana starannie dobranymi, najbardziej znanymi i popularnymi przebojami: Memory ze spektaklu Koty, Wieża Babel z Metra, Gdybym był bogaty z musicalu Skrzypek na dachu, fragmenty Upiora w operze, Grease, Fame, Polity  i wiele innych. Przeboje z Broadwayu wreszcie zaistniały na krakowskiej scenie.

Reżyseria: Rafał Stach
Choreografia: Maria Patrylak i Michał Drozd

Możliwość komentowania jest wyłączona.