Niepełnosprawni w górach

Projekt „Niepełnosprawni w górach” polega na zorganizowaniu dwudniowego wyjazdu w polskie góry dla grupy niepełnosprawnej młodzieży. Nie trzeba jechać na drugi koniec świata, żeby przeżyć niezwykłą przygodę. Czasem wystarczy przejechać kilkadziesiąt kilometrów i znaleźć się gdzieś w polskich górach, w Beskidach…

Jednym z takich wyjątkowych i uroczych miejsc są Stare Wierchy w Gorcach, ze swoim przesympatycznym gospodarzem, Wojtkiem Stachoniem, który został pierwszym partnerem naszej akcji.

Do tegorocznej, zimowo-wiosennej edycji projektu zaprosiliśmy uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej w Krakowieprzy ul. Grochowej.

Preliminarz projektu „Niepełnosprawni w górach 2010”:

– I tura – 23-24 lutego 2010
– II tura –  28-29 kwietnia 2010
– III tura –  1-2 czerwca 2010

Polecamy relacje oraz fotoreportaże
z wyjazdu 23-24 lutego28-29 kwietnia oraz 1-2 czerwca.

Góry, a szczególnie nasze polskie góry, są piękne o każdej porze roku. Dlatego chcielibyśmy, aby nasza akcja trwała przez… 4 pory roku. Naszym marzeniem jest organizowanie podobnych wyjazdów cyklicznie. Do współpracy zgłaszają się kolejne schroniska.

Aby wesprzeć naszą akcję możecie wpłacić pieniądze na konto, a środki uzyskane od Was przeznaczamy na pobyt (wyżywienie) tych dzieci w schroniskach.

Konto Fundacji:
79 88040000 0000 0023 9551 0001

Prosimy o dopisek „Niepełnosprawni w górach”.

Możecie również przyłączyć się do pomocy jako wolontariusze w trakcie pobytu dzieci w górach. Zapraszamy także firmy transportowe do pomocy przy przewozie dzieci.

Partnerzy i sponsorzy akcji:

Stare Wierchy

Klub Podróżników

Śnieżne Psy

Witów Extreme Group

Obserwatorium Astronomiczne na Suhorze

Polcater

W imieniu Zarządu Fundacji Jaśka Meli pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy sprawili, że wyjazd uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej w Krakowie stał się dla nich niezapomnianym przeżyciem.

To zarówno dla nas, jak i dzieci ogromne szczęście, że mamy okazję na swojej drodze w trakcie realizacji zadań fundacyjnych poznawać ludzi o takiej radości życia, wielkim sercu i chęci dzielenia się z innymi swoja pasją i umiejętnościami. Dzięki takim ludziom jak Wy, życie dzieci niepełnosprawnych nabiera innego kolorytu, a nasza codzienna praca ma radosny i wymierny sens.

Serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkiego co najlepsze na teraz i na zawsze!

Z pozdrowieniami ciepłymi!
Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.