Niepełnosprawni na Starych Wierchach

W dniach 23-24 lutego 2010 r. razem z młodzieżą z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej w Krakowie gościliśmy na Starych Wierchach. Był to pierwszy z planowanych wyjazdów w ramach fundacyjnej akcji Niepełnosprawni w górach.

I od razu, na początek, udało się wszystko! Przede wszystkim dopisała pogoda – słońce, śnieg… Pięknie było widać Tatry! Z planowanych punktów programu udało się: zorganizować dla dzieci kulig, taki z prawdziwego zdarzenia, z saniami, ciągniętymi przez konie, a wieczorem ognisko; nie lada atrakcją była również możliwość pojeżdżenia psim zaprzęgiem, za co serdecznie dziękujemy przyjaciołom z firmy Śnieżne Psy z Rabki-Zdrój! Nie obyło się oczywiście bez spontanicznych bitew na śnieżki :)

Na Stare Wierchy pojechało w sumie szesnaścioro dzieci oraz opiekunowie i reprezentacja Fundacji. W tym miejscu chcemy bardzo serdecznie podziękować: Wojtkowi Stachoniowi, gospodarzowi schroniska na Starych Wierchach, Jackowi Pawlikowskiemu i firmie PolCater za zapewnienie wyżywienia dla wszystkich uczestników, Albinowi Marciniakowi z Klubu Podróżników Śródziemie za pomoc w organizacji wyjazdu, firmie transportowej, która nas na Stare dowiozła i przywiozła do Krakowa. Ogromnie dziękujemy wszystkim sponsorom – bez Was nic by się nie udało!

W związku ze zmianą pogody i warunków w górach, kolejny wyjazd został przeniesiony na 28-29 kwietnia. Liczymy już na nieco bardziej wiosenny nastrój. Góry, a szczególnie nasze polskie góry, są piękne o każdej porze roku. Dlatego chcielibyśmy, aby nasza akcja trwała przez… 4 pory roku. Naszym marzeniem jest organizowanie podobnych wyjazdów cyklicznie. Do współpracy zgłaszają się kolejne schroniska. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć naszą akcję, można wpłacić pieniądze na konto Fundacji (79 88040000 0000 0023 9551 0001) z dopiskiem „Niepełnosprawni w górach”.Podoba Ci się ten artykuł? Nie jesteś obojętny na problemy ludzi po amputacji?

Jeśli tak, wesprzyj nasze działania - zróbmy razem coś dobrego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.